رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در سال جاری تاکنون هیچ موردی از ابتلا به این بیماری در استان خوزستان گزارش نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، دکتر شکراله سلمان زاده با بیان این که بیماری "تب کریمه کنگو" از بیماری های بومی استان خوزستان است، اظهار کرد: هر سال شاهد چند مورد از بیماری تب کریمه کنگو در خوزستان هستیم. سال گذشته نیز 7 مورد از این بیماری در استان خوزستان گزارش شد که خوشبختانه با درمان به موقع، هیچ کدام از آنها منجر به مرگ نشد .

وی افزود: این بیماری به شکلی است که اگر از سوی مردم مراقبت انجام نگیرد، ممکن است شاهد انتقال و شیوع آن باشیم.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: بیماری "تب کریمه کنگو" بیماری بومی استان خوزستان است اما امسال تاکنون هیچ موردی از ابتلا و شیوع این بیماری در خوزستان گزارش نشده است .

سلمان زاده ادامه داد: با گرم شدن هوا انتقال این بیماری بیشتر می شود و مردم باید بیشتر مراقبت کنند .

وی در خصوص راه های انتقال این بیماری عنوان کرد: راه انتقال این بیماری از طریق گزش کنه است. کنه ای که با حیوانات در تماس است، اگر با انسان تماس پیدا کند و فرد را مورد گزش قرار دهد، می تواند بیماری را از حیوان آلوده به انسان منتقل کند، همچنین مصرف گوشت حیوان آلوده می تواند موجب انتقال بیماری به انسان شود .

رئیس مرکز بهداشت خوزستان توصیه کرد: برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، مردم گوشت را حتما از قصابی های مجاز تهیه کنند زیرا احتمال آلوده بودن گوشت عرضه شده در قصابی های غیرمجاز و خطر ابتلا به این بیماری با مصرف این گوشت ها وجود دارد .

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج