مرکز داوری اتاق تعاون خوزستان به منظور رسیدگی و حل اختلافات تعاونی‌ها در اهواز آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، رئیس اتاق تعاون خوزستان، در این زمینه اظهار کرد: مرکز داوری اتاق تعاونی بر اساس قانون برای رسیدگی به اختلافات و دعاوی بین اعضای تعاونی‌ها با خود تعاونی، تعاونی‌ها با  تعاونی‌های دیگر و اتحادیه‌ها علیه تعاونی‌های دیگر رسیدگی می‌شود و اختلافات آنها را حل و فصل می‌کند.

 مرتضی رخیصی افزود: با توجه به این‌که رسیدگی به این دعواها در مراکز قضایی مستلزم صرف وقت و هزینه‌های بالایی هست، این مرکز با توجه تخصصی بودن آن می‌تواند این مشکلات و دعاوی را به نحو احسن و با هزینه‌هایی کمتر و در اسرع وقت حل کند.

رخیصی عنوان کرد: در این مرکز سعی می‌کنیم دعواها به صلح بیانجامد و اولین رسالت ما در این بخش صلح دادن این دعواها است و افزایش بخش آموزشی مدیران تعاونی‌ها است.

وی گفت: حل و فصل دعواها به صورت تخصصی توسط بخش تعاونی انجام می‌شود؛ در این مرکز از افراد خبره و ماهر برای حل مشکلات استفاده می‌شود و مطمئن هستیم که این مرکز می‌تواند این مشکلات و دعواها را به حداقل برساند.

رخیصی با اشاره به این‌که فعالیت این مرکز رسمی است، ‌بیان کرد: توصیه می‌کنم شرکت‌های تعاونی قانون بخش بخش تعاونی را جدی بگیرند و مدیران خود را آموزش بدهند. در این شرکت‌ها باید شفاف‌سازی به وجود بیاید تا مشکلات اعضا را رفع کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج