یک خودروساز آلمانی در نظر دارد تا سال ۲۰۲۱ نسل متفاوتی از خودروهای خودران را روانه خیابانها کند.

به گزارش خبرگزاری موج، شرکت بی. ام. و اعلام کرده تا ۵ سال آینده و البته با همکاری دو شرکت اینتل وMobileyeنسل جدیدی از خودروهای خودران را می سازد که بسیاری از نگرانی های مربوط به حفظ ایمنی راننده و عابران پیاده در آن برطرف شده است.

بی. ام. و از این بابت همکاری با این دو شرکت را آغاز کرده که برای ساخت چنین خودرویی به تمام فناوریهای لازم دسترسی ندارد.

شرکت اینتل که در زمینه طراحی و تولید تراشه در دنیا شناخته شده و شرکتMobileyeکه تخصص ویژه ای در سیستمهای بصری و حسگر دارد بی. ام. و را در این پروژه همراهی می کنند.

البته به نظر می رسد نتیجه این تلاش تنها به سود این شرکت خودروساز آلمانی نخواهد بود زیرا پلت فورم صنعتی ارایه خواهد شد که سایر خودروسازان نیز امکان بهره مندی از آن برای تولید خودروهای خودران را خواهند داشت.

در قالب این همکاری، شرکتهای اینتل وMobileyeتازه ترین فناوری های خود در زمینه یادگیری ماشینی و سیستم های رایانه ای را برای به کارگیری در این پلت فورم به کار خواهند گرفت. اینتل سالهای طولانی است که بر روی فناوری خودروهای خودروان کار می کند.

محققانی که در این پروژه حضور دارند به دنبال طراحی خودروی خودروانی هستند که در حین رانندگی با آن نیازی به لمس فرمان توسط راننده، چشم داشتن به جاده و عابران پیاده نباشد.

تاکنون اطلاعات زیادی درباره جرئیات این همکاری منتشر نشده که این خود به نوعی بر جذابیت محصول نهایی می افزاید.