رئیس شورای قضایی و رئیس کل دادگستری خراسان رضوی دستور ویژه‌ای در خصوص شناسایی و برخورد با متخلفان حقوق‌های غیرمتعارف و نجومی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری که در جمع مدیران قضایی و ستادی مجموعه قضایی استان در مجتمع قضایی ولایت مشهد سخن می گفت با اشاره به اتفاقات ناگوار اخیر در خصوص دریافت های غیرمتعارف و فیش های حقوقی نجومی عده ای از مدیران خاطر نشان کرد: در این زمینه نیازمند شفاف سازی هستیم و قطعاً دستگاه قضایی در جایگاهی قانونی خود با این مسأله برخورد خواهد کرد.

وی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص برخورد با این پدیده شوم افزود: متأسفانه متولیان امر به ویژه در حوزه مسائل پولی و مالی آنگونه که باید و شاید به وظایف قانونی خود عمل نمی کنند و چنانچه در این زمینه به فرمایشات رهبری به درستی عمل می شد امروز شاهد بروز چنین حوادثتلخی نمی بودیم.

رئیس شورای قضایی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: مردم از مسوولان به عنوان خدمتگزار در جامعه اسلامی انتظار دارند که مانند آنان زندگی کنند و قبل از آحاد جامعه به قانون وشرع مقدس پایبندی داشته باشد اما متأسفانه شاهدیم که تعداد اندکی از مدیران با چنین رفتارهایی موجب ایجاد بدگمانی و سوء ظن می شوند.

وی استعفا و عذرخواهی را کمترین اقدام متخلفان در این زمینه دانست وافزود: مردم به خوبی رفتارها و گفتارها را رصد کرده و واکنش متناسب با آن را نشان می دهند و ان شاء الله دستگاه قضایی نیز در جایگاه قانونی خود و با هدف حفاظت از منافع عمومی و بیت المال با متخلفان و مسببان آن برخورد قاطعانه خواهد داشت و در استان خراسان رضوی نیز با صدور دستور ویژه ای از طریق نهادهای مسوول و نظارتی از جمله اداره کل بازرسی استان در حال پیگیری جدی موضوع هستیم.