همایش بین‌المللی اختلالات هماتولوژی وانکولوژی نوزادان با حضور متخصصان داخلی و خارجی ظهر امروز در بیمارستان رضوی مشهد آغازشد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، همایش بین‌المللی اختلالات هماتولوژی وانکولوژی نوزادان ظهر امروز در مشهد آغاز شد.

رضا سعیدی مدیر عامل بیمارستان رضوی و دبیرعلمی این همایش در مراسم افتتاحیه کنگره بین‌المللی اختلالات هماتولوژی و انکولوژی نوزادان که در بیمارستان رضوی برگزار شد گفت: در این همایش حدود  300متخصص داخلی و 25 متخصص خارجی از کشورهای هند، عراق وسوئیس حضور دارند.

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان در این همایش دو روزه  بیشتر هماتولوژیست (خون‌شناس) هستند اضافه کرد: شرکت کنندگان در همایش موضوعاتی چون آنمی نوزادی ،تعویض خون، بدخیمی های نوزادان، استفاده از سلول های بنیادی در نوزادان  و تالاسمی را بررسی می کنند.

سعیدی تصریح کرد: حدود 60 مقاله به دبیرخانه این همایش ارائه شده است که 45 مقاله از این تعداد در مدت برگزاری همایش ارائه می شود .

مدیر عامل بیمارستان رضوی افزود: در این همایش همچنین از کتاب بیماریهای خونی وبدخیمی های دوران نوزادی که به همت 20 نفرازمتخصصان در 250 صفحه  نگاشته شده است رونمایی می شود.

برگزاری چهار کارگاه شامل چهاردهمین کنفرانس طب انتقال خون، سمینار مراقبت‌های پرستاری در دسترسی‌های عروقی و تست‌های آزمایشگاهی در نوزادان، کارگاه آموزشی ارزیابی انتقادی مقالات و بیمارستان عروسکی  با هدف آشنایی کودکان با مسائل پزشکی از برنامه های درنظرگرفته شده این همایش بین المللی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج