مدیر روابط عمومی و مرکز ارتباطات بانک شهر با اشاره به اینکه شهر مشهد یکی از کلانشهرهای بسیار مهم کشور است، گفت: بانک شهر در تامین مالی ۷۷درصد از خط ۲قطار شهری مشهد مشارکت دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، مدیر روابط عمومی و مرکز ارتباطات بانک شهر گفت: بانک شهر در تامین مالی ۷۷درصد از خط ۲قطار شهری مشهد مشارکت دارد.

حمیدرضا عظیمی بعد ازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: مشهد از لحاظ اقتصادی و سیاسی یکی از مهم ترین کلانشهرهای کشور به شمار می رود، بنابراین بانک نیز به عنوان یک مجموعه سازمان یافته اقتصادی ناگزیر است، نگاه ویژه ای به این شهر داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه شهر مشهد یکی از کلانشهرهای بسیار مهم کشور است و از نظر اقتصادی در درجه اهمیت بالایی قرار دارد، گفت: ۸ درصد کل سهام بانک شهر متعلق به شهرداری مشهد است.

بانک شهر

 مدیر مرکز ارتباطات و روابط‌عمومی بانک شهر با بیان اینکه استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان زیرمجموعه سرپرستی منطقه یک بانک شهر محسوب می‌شوند، ادامه داد: در سطح منطقه یک، 19 شعبه، 23 باجه و گیشه و 34 پیشخوان به شهروندان خدمات ارائه می‌کنند.  

وی با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته از نظر جذب منابع رشد قابل‌توجهی را در شهر مشهد شاهد بوده‌ایم، اضافه کرد: میانگین رشد سالانه منابع ما در شهر مشهد ظرف سه سال گذشته، 60 درصد در سطح کشور بوده، این افزایش قابل توجه نشان‌دهنده رشد اقبال و اعتماد عمومی به بانک شهر در مشهد است.  

عظیمی با بیان اینکه هدف اصلی ما جلب مشارکت عمومی و ایجاد پل ارتباطی غیرمستقیم شهروندان در عمران و آبادانی شهرشان است، گفت: منابع بانک شهر در شهرهایی مختلف در پروژه‌های همان شهر به‌کارگیری می‌شود، بنابراین هرچه شهروندان در این بانک سپرده‌گذاری کنند، علاوه بر بهره‌مندی از مزایای مشترک با بقیه بانک‌ها، این منابع مردمی قطعا در پروژه‌های شهری مورداستفاده قرار می‌گیرد.  

۸درصد سهام بانک شهر متعلق به شهرداری است

وی همچنین اشاره کرد: 70 درصد سهام بانک شهر، متعلق به شهرداری‌های کلانشهرهاست، از 100 درصد سهام ‌بانک شهر بالغ بر 8 درصد آن سهام متعلق به کلانشهر مشهد است، یعنی شهرداری مشهد یکی از سهامداران اصلی این بانک محسوب می‌شود، 30 درصد هم پذیره‌نویسی عمومی شده است. 

 مدیر مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر بانک شهر را یکی از تخصصی‌ترین بانک‌ها‌ در حوزه مدیریت شهری برشمرد و افزود: امسال هشت سالگی بانک شهر را پشت سر گذراندیم، با کمک شهروندان و حمایت‌هایی که در کل شهرها وجود داشت، توانستیم در بسیاری از پروژه‌های شهری مشارکت کنیم. 

 وی، مشارکت در تأمین مالی 77 درصد از خط 2 قطارشهری مشهد، خط 3 بی.آر.تی، نصب تجهیزات تهویه تونل خط یک، خرید 100 دستگاه اتوبوس خط یک بی.آر.تی، طرح مجد، طرح طبرسی و طرح بافت فرسوده را از جمله مشارکت‌های بانک شهر در تأمین مالی پروژه‌های شهری اعلام کرد.  

عظیمی یادآور شد: بانک شهر برای اینکه بتواند به اهداف خود جامه عمل بپوشاند، تلاش کرده هم در حوزه تبلیغاتی و برندینگ و هم در حوزه خدماتی در یک سطح و جایگاه اجتماعی متمایز قرار گیرد. 

 وی به این توضیح افزود: بانک شهر تنها بانکی است که با جانمایی پیشخوان‌‌هایی در نقاط مختلف سطح شهر و استقرار تجهیزات ارائه خدمات بانکداری الکترونیک به شهروندان خدمات بانکی ارائه می‌کند.  

مدیر مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر بانک شهر گفت: در تلاشیم در سال 97، اطلاع‌رسانی‌هایمان را با کمک کارشناسان بومی و محلی به مناطق واگذار کنیم. 

 عظیمی ادامه داد: تاکنون 2هزار و 200 تاکسی بیسیم از مبادی ورودی به دستگاه پرداخت کرایه مجهز شده‌اند، دو ماه از آغاز این طرح می‌گذرد و یک قرارداد 6 ماهه نیز برای برخی از خطوط پرتردد تاکسی‌ها منعقد شده، همچنین، تا پایان سال جاری نیز 12 هزار تاکسی به این سامانه مجهز می‌شوند. 

 وی با بیان اینکه مشهد در استفاده از خدمات پرداخت غیرحضوری کرایه اتوبوس پیشتاز بوده است، گفت: اولین من‌‌کارت در سطح کشور در مشهد راه‌اندازی شد. 

بانک شهر1

 مدیر مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر همچنین با بیان اینکه این بانک با شهرداری مشهد ارتباط بسیار خوبی دارد و این ارتباط منجر به پیشرفت پروژه‌های شهری می‌شود، متذکر شد: قبل از تأسیس بانک شهر سهم مدیریت شهری در کل کشور از میران منابع بانکی برای تأمین مالی پروژه‌های شهری کمتر از یک‌ درصد بوده است.  

عظیمی با بیان اینکه بانک شهر این آمار را به شدت افزایش داده، اضافه کرد: این امر موجب شده، این اشتیاق در سایر بانک‌ها نیز ایجاد شود. 

 وی گفت: مجموع سرمایه بانک شهر حدود 16 هزار میلیارد است که 9 درصد آن متعلق به شهرداری مشهد است.

 

 

 
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج