مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: ویژه برنامه‌های جشن نیکوکاری همزمان با سراسر کشور در ۲۲۵۱ پایگاه ثابت و سیار خراسان رضوی برگزار می‌شود‌.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی از برگزاری ویژه برنامه‌های جشن نیکوکاری با شعار جوانه لبخند می‌کاریم در ۲۲۵۱ پایگاه ثابت و سیار خراسان رضوی خبر داد.

محسن مسعودیان‌راد ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: ویژه برنامه‌های جشن نیکوکاری همزمان با سراسر کشور و با شعار جوانه لبخند می‌کاریم در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه، شانزدهم، هفدهم و هجدهم اسفند ماه امسال در ۲۲۵۱ پایگاه ثابت و سیار خراسان رضوی برگزار می‌شود‌.

وی افزود: این جشن در روز نخست در ۱۶۵۰ مدرسه، در روز دوم در ۱۸۰۰ پایگاه‌ در سطح شهرها و ۳۰۰ پایگاه در روستاها و روز سوم در ۱۵۱ مصلی‌ نماز جمعه استان برگزار می‌شود.

جشن نیکوکاری

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی با بیان اینکه در جشن نیکوکاری امسال پیش‌بینی جمع‌آوری ۷۰ میلیون ریال شده است، خاطرنشان کرد: تاکنون چیزی بالغ بر ۵۵ میلیون ریال جمع‌آوری شده که معادل بیش از ۷۵ درصد رقم پیش‌بینی شده بوده است و در سال گذشته ۶۲ میلیون ریال در این جشن جمع‌آوری شد.

مسعودیان‌راد تصریح کرد: شماره حساب‌ ۰۱۰۵۲۲۴۴۰۶۰۰۰، شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۵۱۱۱۱ و سامانه تلفنی *۸۸۷۷*۰۵۱# با شناسه واریزی ۳۲۵۷۲ جهت اهدای هدایای نیکوکاران به نیازمندان در جشن نیکوکاری فعال شده است.

رشد ۸درصدی جمع اوری صدقات در سال جاری

وی تا‌کید کرد: در اکثر برنامه‌ها ۹۰ درصد اعتبارات محقق شده و میزان درآمدها هم رشدی ۳۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است و اقدام دیگرمان مدیریت در ورود، خروج و جایگزینی مددجویی بوده است و در بحث صدقات هم رشدی ۸ درصدی نسبت به سال گذشته داشته‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی با اشاره به اینکه حمایت‌های صورت گرفته در زمینه اشتغال تا پایان بهمن ماه امسال بالغ بر ۱۵۱ میلیارد تومان بوده است، گفت: همچنین میزان مشارکت‌های مردمی هم بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان بوده است و رشد قابل توجهی را در این حوزه شاهد بوده‌ایم.

مسعودیان‌راد گفت: در ایام میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) هزار سری جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) اهدا خواهد شد و ارزش ریالی هر سری جهیزیه از ۲۰ تا ۵۰ میلیون ریال بوده است.

وی افزود: تعداد ۱۴۴ هزار خانواده مستمری بگیر استان به ۱۲۳ هزار خانوار کاهش یافته است و این خانوارها در خدمات ارائه شده در سرفصل‌ها و مباحث مختلف همچون طرح‌های اشتغال‌زایی خودکفا شده و از لیست مددجویان خارج شدند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی ادامه داد: ۶۰ درصد مددجویان استان زنان سرپرست خانوار با ۸۳ هزار ۲۷۸ خانواده هستند و تعداد ۳۴ هزار دانش‌آموز هم تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند و هر مددکار به‌طور متوسط متکفل ۴۰۰ خانوار بوده است و رسیدگی لازم را نسبت به درخواست‌ها و شکایات مددجویان دارد.

مسعودیان‌راد با اشاره به مهمترین برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی در سال ۹۷، گفت: توسعه پنل‌ها و نیروگاه‌های خورشیدی، رشد جذب حامیان، رشد طرح‌های اشتغال‌زایی و کاهش آمار مددجویی از مهمترین برنامه‌های این مجموعه در سال ۹۷ خواهد بود.

فعالیت ۷۰ هزار حامی کمیته امداد در خراسان رضوی

مسعودیان‌راد تصریح کرد: در حال حاضر ۷۰ هزار حامی در استان داریم و از این میزان ۶۰۰ حامی از خارج از کشور هستند و به‌طور متوسط هر حامی از ۶ مددجوی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) حمایت می‌کند.

وس با بیان اینکه تعداد ۳۰۰ صندوق الکترونیک در معابر عمومی و ایستگاه‌های مترو و اتوبوس فعال شده و امکان انتقال وجه را از طریق من کارت فراهم کرده است و در نقاط پرتررد شهر همچون حرم مطهر رضوی، فرودگاه، راه‌آهن و پایانه مسافربری هم این صندوق‌ها فعال شده است، تاکید کرد: همچنین در جهت ساماندهی صندوق‌های صدقات اقداماتی در زمینه جابه‌جایی صندوق‌های کم‌درآمد و تعویض صندوق‌های فرسوده صورت پذیرفته و با وجود کاهش تعداد صندوق‌ها افزایش میزان درآمدزایی را داشته‌ایم.

تزریق یارانه های حذفی به مستمری بگیران کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی خاطرنشان کرد: رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) پیشنهادی را در زمینه حذف یارانه و اختصاص آن به مددجویان داد که در دست بررسی بوده است؛ همچنین یارانه‌هایی که تاکنون حذف شده است هم به در حوزه مستمری‌بگیری مددجویان تزریق شده است و باید بگوییم که خدمات جهادی این نهاد انقلابی در نهایت شفافیت و صداقت ارائه می‌شود و اتهامات وارده را دور از انصاف می‌دانیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج