هنرمندان و فیلمسازان در بسیج با کمترین اعتبارات و تجهیزات آثار خوبی را تولید کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، رئیس بسیج هنرمندان خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: جشنواره اختران در مسیر ترویج فرهنگ مهربانی است.

سرهنگ پاسدار سیدجوادکمالی از راهیابی 150 اثر خوب به جشنواره و برگزاری مراسم اختتامیه در اسفندماه پس از داوری نهایی خبر داد. 

وی با اشاره به کم کاری مباحث مهم در زمینه های فرهنگی وهنری و تکرار موضوعات کلیشه ای سالیان قبل، مهمترین موضوعات جشنواره امسال را توجه به سبک زندگی ایرانی و اسلامی،  اقتصادخانواده، اقتصادمقاومتی،  استفاده از کالاهای ایرانی و حمایت از تولیدملی، صرفه جویی و دوری از تجمل گرایی و نیز ترویج فرهنگ مهربانی برشمرد و نهادینه کردن این موضوعات را در بین اقشار جامعه خصوصا جوانان  مسئولیت دانست. 

 رئیس بسیج هنرمندان خراسان رضویدلیل کاهش تعداد آثار را، تخصصی تر شدن موضوعات جشنواره و توجه به بخشهای بومی و محلی و پرهیز از موضوعات تکراری دانست و گفت: آثار تاثیرگذار رسیده افزایش چشمگیر و مطلوبی به لحاظ محتوایی و هنری دارند. 

سازمان بسیج هنرمندان

سرهنگ کمالی از خراسان رضوی و مشهد به عنوان یکی از محورهای هنری کشور یاد کرد و حضور هنرمندان این خطه را در عرصه های متفاوت هنری ارزشمند شمرد. 

وی در پایان با آرزوی موفقیت برای هنرمندان، عدم پشتیبانی و حمایت های لازم توسط جایگاه های دولتی و غیردولتی را از جمله مهمترین گلایه های هنرمندان دانست و گفت: خوشبختانه هنرمندان و فیلمسازان در بسیج با کمترین اعتبارات و تجهیزات آثار خوبی را تولید کردند. 

خاطر نشان می شود: در این دوره استان های آبادان، قم و لرستان نیز آثاری را به دبیرخانه جشنواره فیلم بسیج ارسال کردند.

یادآور می شود: جشنواره ملی فیلم اختران توسط انجمن سینمای بسیج هنرمندان خراسان رضوی و بصورت دوسالانه برگزار می گردد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج