مدیر سرپرستی بانک قرض الحسنه رسالت خراسان رضوی گفت: در حال حاضر 14 شعبه این بانک در سطح استان فعال هستند که از این تعداد 11 شعبه آن در مشهد و 3 شعبه دیگر هم در شهرستان‌های نیشابور، سبزوار و تربت جام هستند.

روح‌الله ایرانمنش ظهر امروز ضمن بازدید از خبرگزاری موج خراسان رضوی، در گفت‌وگو با خبرنگار موج، اظهار داشت: بانک قرض الحسنه رسالت از سال 76 در کرمان فعالیت فعالیت رسمی خود را با عنوان صندوق قرض الحسنه رسالت آغاز کرد و پس از 15 سال و از 25 شهریور ماه سال 91 هم تحت عنوان بانک قرض الحسنه رسالت به مردم خدمت می‌کند و اکنون در سطح کشور دو بانک مهر و رسالت هستند که به‌صورت قرض الحسنه فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در سال 88 اولین شعبه بانک قرض الحسنه رسالت در خراسان رضوی دایر شد و در حال حاضر 14 شعبه این بانک در سطح استان فعال هستند که از این تعداد 11 شعبه آن در مشهد و 3 شعبه دیگر هم در شهرستان‌های نیشابور، سبزوار و تربت جام هستند.

مدیر سرپرستی بانک قرض الحسنه رسالت خراسان رضوی با بیان اینکه فعالیت این بانک به شکل عقود قرض الحسنه بوده و هیچگونه عقود دیگری ندارد، خاطرنشان کرد: متأسفانه قرض الحسنه واقعی را که بدون قید و شرط بوده در هیچ‌جا ندیده‌ایم و در بانک قرض الحسنه رسالت خراسان رضوی سعی کرده‌ایم که این مهم را رعایت کرده و مدیریت منابع مردمی را با همت خود مردم به بهترین شکل ممکن داشته باشیم.

ایرانمنش تصریح کرد: وام‌های بانک قرض الحسنه رسالت با کارمزد ضفر تا 2 درصد بوده و رقم‌ها براساس اعتبارسنجی‌ها تخصیص می‌یابد و حتی در نظر داریم که همین کارمزد 2 درصدی را هم به صفر برسانیم و در حال حاضر سقف تسهیلات اعطایی 300 میلیون ریال با اقساط 60 ماهه بوده است.

وی تأکید کرد: در بانک قرض الحسنه رسالت به دنبال فعالیت در عرصه هلدینگ‌های بانکی نبوده و نیستیم، زیرا هیچ سودی به سپرده‌ها نمی‌دهیم و کمترین کارمزد را هم در میان سایر بانک‌ها در بحث تسهیلات دریافت می‌کنیم و در این بانک به دنبال قشر خاصی نیستیم و می‌خواهیم که عموم مردم از خدمات بانک قرض الحسنه رسالت بهره‌مند شوند و در این بانک به 3 مقوله آسان سازی، شرعی بودن و ارزان بودن تسهیلات اعطایی به‌طور جد توجه شده است.

تعطیلی شعب بانک رسالت با محوریت بانکداری الکترونیکی  

مدیر سرپرستی بانک قرض الحسنه رسالت خراسان رضوی با اشاره به اینکه به دنبال گسترش خدمات الکترونیکی در بانک قرض الحسنه رسالت هستیم، بیان کرد: طبق اعلام مدیرعامل این بانک در نشست خبری‌اش در مشهد با اصحاب رسانه به دنبال آن هستیم که تا سال 1400 هیچ شعبه‌ای نداشته باشیم و تمام خدمات به‌صورت الکترونیکی ارائه شود و در همین راستا یکی از شعب بانک قرض الحسنه رسالت خراسان رضوی در مشهد به زودی تعطیل خواهد شد.

ایرانمنش گفت: از 3 سال قبل روی موضوع بانکداری اجتماعی کار شده است و در این رابطه کانون‌های راهبر و راهنما فعال می‌شود و خدمات آن از طریق موبایل بانک و اینترنت بانک انجام می‌شود و در این حوزه جزو 5 بانک برتر کشور بوده‌ایم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج