امام جمعه موقت تهران گفت: سید الشهدا(ع) در کربلا در برابر دینداریِ عافیت طلبانه ایستاد، ایشان پیوسته به دشمنان تذکر می‎دادند که شما عبید دنیا و عافیت طلب شده‌اید.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، آیت الله سید احمد خاتمی در ویژه برنامه شب سوم محرم که با حضور عموم زائران در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه دفاع از دین یکی از شاخصه‎های گفتمان عاشورایی به‎شمار می‎رود، اظهار کرد: سیدالشهدا(ع) با قیام عاشورا، دفاع واقعی و مخلصانه‎ای از دین برای عموم بشریت به نمایش گذاشت، تا همه از آن الگو و درس عبرت بگیرند.

وی ادامه داد: پس از شهادت امام حسین(ع)، حضرت زین‌العابدین(ع) و حضرت زنیب(س) ادامه دهنده قیام کربلا بودند، ایشان در مکان‎های مختلف واقعه کربلا را تشریح و با خطبه‎های خود گفتمان عاشورایی را برای همه مردم تا قیامت تبیین کردند.

این استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: اگر ما بخواهیم در برابر سخنان یزید زمان، یعنی رئیس جمهور آمریکا پاسخی در خور بدهیم، باید به آرمان سید الشهدا(ع) تمسک جسته و در چارچوب شعار «هیهات من الذله» حرکت کنیم.

وی افزود: در عرصه دفاع از دین سه مسئله وجود دارد که شامل «بی‎تفاوتی نسبت به دین»، «دینداری عافیت طلبانه» و «دینداری صادقانه» می‎شود.

آیت الله خاتمی عنوان کرد: برخی از افراد ادعای مسلمانی می‎کنند، اما نسبت به پایداری دین و هجوم دشمنان بر مبانی دینی بی‎تفاوت هستند، اگر از سوی بیگانگان هر بلایی بر سر دین بیاید، آن‌ها هیچ عکس العملی نشان نخواهند داد.

وی گفت: اکنون برخی در کشور می‎گویند: «چه اشکالی دارد ایران هم مثل لبنان و ترکیه، حجاب را اختیاری کند و هر کس هرطوری خواست حجاب داشته باشد» این افراد نسبت به اصل دینداری بی‎تفاوتند.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: سید الشهدا(ع) در کربلا در برابر دینداریِ عافیت طلبانه ایستاد، ایشان پیوسته به دشمنان تذکر می‎دادند که شما عبید دنیا و عافیت طلب شده اید.

وی افزود: افرادی که دیندار صادق هستند، در برابر هجمه‎های دشمن کوتاه نمی‎آیند و دین خویش را فدای دنیا نمی‎کنند، اینان اهل امر به معروف و نهی از منکر در جامعه هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج