رئیس شورای شهر مشهد گفت: در حوزه فرهنگ حسینی کارهای قوی و بسیار خوبی توسط شهرداری مشهد در این شهر مقدس انجام شده و سیمای شهر امام رضا(ع) به سمت و سوی محرم و امام حسین(ع) سوق پیدا کرده است.

محمدرضا حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار موج، اظهار داشت: در حوزه فرهنگ حسینی کارهای قوی و بسیار خوبی توسط شهرداری مشهد در این شهر مقدس انجام شده و سیمای شهر امام رضا(ع) به سمت و سوی محرم و امام حسین(ع) سوق پیدا کرده است.

وی با انتقاد از اظهارات اخیر مسئول شورای هیات مذهبی مشهد، افزود: برنامه شهردار مشهد در این ایام انجام کارها با نظم و ترتیب شایسته و بایسته بوده و در رفتار مسلمانی، دینی و فرهنگی ما هم نظم حرف اول را می‌زند ک این نظم قطعاً در ذات هیئت‌های مذهبی هم وجود دارد و سفارش مولا علی(ع) هم اوصیکم بتقوی الله و نظم امرکم بوده است.

رئیس شورای شهر مشهد با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری مشهد در ایام محرم و صفر، خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد در این ایام و در شرایطی که از وضعیت مالی خوبی هم برخوردار نیست هزینه بسیاری در جهت برقراری نظم در فضای شهری داشته و در این راستا تعداد ۳۰۰ داربست در تمامی نقاط سطح شهر مشهد نصب کرده تا پرده‌ها و بنرهای هیئات و دسته‌جات مذهبی بر روی آن نصب شود و این اقدام  صورت گرفته منجر به ایجاد یک تصویر زیبا در سطح شهر مشهد شده است.

حیدری با اشاره به اینکه اقدامات شهرداری مشهد در ایام محرم و صفر فضایی مناسب را در مقابل چشم زائران و مجاوران رضوی و عزاداران حسینی به تصویر کشیده است، تصریح کرد: تمامی بودجه‌های صرف شده در این ایام توسط شهرداری تامین شده و کارهای اجراشده هم مبتنی بر نظم بوده مورد تائید و موافقت علما و مسئولان واقع شده است.

وی تاکید کرد: در ایام محرم و صفر، به‌ویژه دهه‌های اول محرم و آخر صفر کلیه‌ اطلاع‌رسانی‌های مراسم‌های عزاداری به‌صورت رایگان در روزنامه شهرآرا چاپ می‌شود و مشابه این اقدام را در تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر هم خواهیم داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج