رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: فرایند صدور حکم شهردار مشهد در وزارت کشور در حال پیگیری است و به نظر نمی رسد که مشکلی هم در صدور حکم وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد،محمدرضا حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار موج، اظهار داشت: علت تاخیر زمانی هم تنها به‌دلیل سپری‌شدن فرآیند قانونی آن بوده است.

وی تاکید کرد: خبری که مبنی بر داشتن گرین‌کارت شهردار منتخب مشهد منتشر شده را نه تایید و نه تکذیب می‌کنم و معتقدم که داشتن گرین‌کارت اشکالی ندارد و تنها مواردی که دو تابعیتی هستند مشمول بندهایی خاص از قانون می‌شوند که این موارد به‌صورت حقوقی بررسی می‌شود.

حیدری با اشاره اقدامات صورت‌گرفته در شورای پنجم از آغاز کار تاکنون، بیان کرد: در آغاز کار شورای پنجم در بحث استقرار و ساختار این شورا گام برداشتیم و خوشبختانه تمامی کارها و برنامه‌های اولیه با قوت و سرعت تمام اجرا شد و کمیسیون‌های تخصصی این شورا هم شکل گرفت.

حیدری گفت: عدالت‌محوری، زیست‌پذیری و شفافیت سه هدف شاخص شورای پنجم در راستای اهداف و گفتمان‌های راهبردی بوده که باید تبدیل به برنامه‌های اجرایی و عملیاتی بشود تا موجب تصویب لوایحی در مسیر خدمت‌ رسانی هرچه شایسته‌تر به مردم گردد.

مدیرکل سیاسی پیشین استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه ما با شعار توسعه جلو آمده‌ایم و برنامه‌های متعددی در حوزه شهری برای تمامی نقاط شهر به‌ویژه مناطق حاشیه شهر خواهیم داشت، افزود: می‌خواهیم به‌گونه‌ای عمل کنیم که شاهد افزایش اجرای عدالت و کاهش نابرابری‌ها باشیم .

وی گفت: امیدواریم که بتوانیم با ارائه خدمات مطلوب و متناسب فضا را به‌گونه‌ای طراحی کنیم که مردم ساکن در این مناطق از شرایط مطلوب‌تری برخوردار باشند و با کمک تمامی دستگاه‌های اجرایی ورود جدی‌تری به مناطق کم‌برخوردار و محروم شهر مشهد خواهیم داشت تا شرایطی متوازن داشته باشیم.

رئیس شورای شهر مشهد در رابطه توسعه خطوط ریلی در این کلان‌شهر کشور، گفت: در بحث توسعه خطوط ریلی برنامه‌هایی در شورای چهارم اجرا شد و هم‌اکنون عملیات ساخت خطوط ۲ و ۳ قطارشهری مشهد در حال اجرا است و یکی از برنامه‌های شهردار مشهد تامین منابعی در جهت سرعت‌بخشیدن در مسیر ساخت و بهره‌برداری این خطوط بوده است .

وی ادامه داد: این موضوع که اعلام شده خط ۲ قطارشهری مشهد تا پایان سال ۹۶ کامل شده و آماده بهره‌برداری نهایی می‌شود هم باید بررسی شود و تا تاییده‌های امکانات و تجهیزات ایمنی را نداشته باشیم نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم.

وی در واکنش به شایعات اخیر در رابطه با عدم خدمات‌رسانی شهرداری مشهد به زائران پیاده اربعین حسینی، افزود: در بحث خدمات‌رسانی به زائران پیاده اربعین حسینی طبق سنوات گذشته خدمت‌رسانی خواهیم کرد .

حیدری با بیان اینکه خدمات شهرداری مشهد در ایام اربعین حسینی به‌گونه‌ای بوده که همه زائران عتبات عالیات به‌ویژه زائران مشهدی از آن بهره‌مند می‌شوند، تصریح کرد: از آنجایی که مردم خیر و نیکوکار در اینگونه اقدامات پیشگام هستند در نظر داریم تا در سال‌های آینده هزینه‌های جاری خدمت‌رسانی به زائران‌ پیاده اربعین حسینی را از بودجه شهرداری بکاهیم و خود مردم را به‌صورت مستقیم پای کار آورده و آن‌ها در این حرکت پرشور مردمی دخیل کنیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج