معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: منتخبان مردم در شورای شهر مشهد در بحث انتخاب شهردار به‌گونه‌ای عمل کردند که قوی‌ترین شهردار تخصصی و کیفی کلان‌شهرها پس از انقلاب در مشهد انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، سیدجواد حسینی در رابطه با انتخاب شهردار مشهد، اظهار داشت: بیش از ۵۰ هزار نفر اعم از اعضای اجرایی و نظارتی در برگزاری هرچه باشکوه انتخابات ۲۹ اردیبهشت در مشهد نقش‌آفرین بودند.

وی افزود: در سال ۹۵، ۱۶ درصد اشتغال کشور در خراسان رضوی بود و برای امسال هم ۱۶ هزار اشتغال در استان ایجاد می‌شود.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه تعداد ۱۳۱۷ پروژه با اعتبار ۱۵۴۴ میلیارد تومان با رشد ۱۷‌درصدی طرح‌ها و ۳۳ درصدی پروژه‌ها داشتیم که ۲۵ درصد آن روستایی است، خاطرنشان کرد: با همت دولت بیش از ۸۸ میلیارد تومان به ۷۷ هزار زوج سال ۹۵ استان اعطا شد و رشد یک درصدی ازدواج را داشتیم و آمار طلاق استان هم ۱۲.۱ درصد کاهش یافته است.

حسینی با اشاره به لزوم پررنگ‌ترشدن برخی روزهای سال، تصریح کرد: برخی روزها مانند روز شهید، روز مشارکت‌های مردمی و تشکل‌های اجتماعی کمرنگ شده و باید پررنگ شود و سیاست دولت توسعه مشارکت‌های مردمی در حل مشکلات بوده و ۷۵ درصد مراکز مردمی توسعه یافته و در ۲۸ شهرستان استان پارلمان تخصصی زنان راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه فراگیرترین، عینی‌ترین و نظام‌یافته‌ترین تشکل مردمی شوراها هستند، تاکید کرد: امروز پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا آغاز به کار می‌کند و منتخبان مردم با هدایت مقام معظم رهبری و حمایت دولت و ملت در مسیر رشد و توسعه شهر خدمت خواهند کرد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه در این انتخابات تجلی حضور مردمی بود و سلامت انتخابات و حضور پرشور مردم را شاهد بودیم، بیان کرد: سلامت انتخابات در ۷۳ شهر استان تایید شد و از مجموع ۲۳۴۰ روستاها هم تنها ۵ مورد دچار اشکال شد که هنوز تایید نشده و حتی یک مورد مشکل امنیتی در روند برگزاری انتخابات مشاهده نشد.

حسینی با بیان اینکه خراسان رضوی ۷۷.۵ درصد مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری داشت، گفت: میزان مشارکت مردمی در استان ۴.۵ درصد بیشتر از کل کشور بود و شاهد ۱۱ درصد رشد آرا استان بودیم و رئیس جمهور با ۲۰ درصد آرای مردم استان انتخابات شد.

وی افزود: مشارکت مردمی در اتخابات شوراها در استان ۷۳ درصد و در کشور ۷۱ درصد بود که در این انتخابات هم افزایش ۲ درصدی مشارکت را داشتیم و کیفیت مشارکت هم بسیار خوب بود.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه ۲۰ درصد زنان جامعه (۳۹.۵ میلیون زن کشور و ۳ میلیون زن استان) در شوراها انتخابات شدند، گفت: ۲۱۶ زن در استان به‌عنوان عضو شورا انتخابات شدند و از مجموع انتخاب شدگان ۵۱ درصد دارای سابقه حضور هستند و ۴۹ درصد تازه وارد شورا شدند و ۲۵ درصد منتخبان خانواده شهدا هستند؛ همچنین در مشهد ۸ نفر دارای تخصص، ۱۰ رزمنده، ۵ جانباز، یک آزاده و غیره در این شورا هستند.

حسینی تصریح کرد: منتخبان مردم از گام نخست رصد وضع موجود را به‌خوبی داشتند و به امروز واگذار نکردند و در بحث انتخاب شهردار به‌گونه‌ای عمل کردند که قوی‌ترین شهردار تخصصی و کیفی کلان‌شهرها پس از انقلاب در مشهد انتخاب شد و حتی شهرداری بهتر از تهران انتخاب شد.

وی تاکید کرد: نظام مدیریت یکپارچه شهری و نظام مدیریت شورایی باید با مشارکت دولت و مردم محقق شود تا توسعه مدیریت شهری محقق شود.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه همه خادمان مردم باید بهترین استفاده را از فرصت خدمت به مردم بکنند، خاطرنشان کرد: شهر امام رضا(ع) باید قدرت اندیشه و انگیزه را یکی کنیم و در مسیر خدمت صادقانه به زائران و مجاوران امام مهربانی‌ها خدمت کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج