مدرس حوزه علمیه اهل تسنن تربت‎جام با اشاره به اینکه حمایت از فلسطین وظیفه همه مسلمانان جهان است، اظهار کرد: همه مسلمانان جهان در ضمن وحدت باید در برابر صهیونیست ایستاده و از ملت شریف قدس و مسجد الاقصی حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، مولوی احمد صارمی، در ویژه برنامه «مدافعان مسجد الاقصی» که با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی؛ تولیت معزز آستان قدس رضوی، جمعی از علمای شیعه و سنی، خانواده شهدا، مسئولان لشگری و کشوری و خادمان بارگاه منور ثامن‎الائمه(ع) در صحن قدس برگزار شد، با اشاره به اینکه اهل تسنن برای اهل بیت(ع) احترام خاصی قائل هستند، ابراز کرد: اهل تسنن، با توجه به تاکیدات رسول الله(ص) و خصوصیات اخلاقی که خود اهل بیت(ع) دارند احترمات زیادی برای ایشان قائل است و اکنون نیز هر هفته در نماز جمعه‎ها از این بزرگواران یاد می‎شود.

وی ادامه داد: به اتفاق نظر همه علمای اهل تسنن، احترام به اهل بیت(ع) نشانه ایمان و بغض و کینه داشتن نسبت ایشان، نشانه بی‎تقوایی است.

مولوی صارمی تاکید کرد: طبق روایت پیامبر(ص) امام حسن(ع) و امام حسین(ع) جوانان اهل بهشت و حضرت زهرا(س) سیده زنان بهشت به‎شمار می‎روند.

به گفته وی ارادت و عشق به اهل‎بیت(ع) اختصاص به گروه خاصی ندارد بلکه همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی به ایشان احترام گذاشته و فضائل شخصی آنها را ارج می‎نهد.

وی با اشاره به اینکه سیره امام حسن(ع) و امام حسین(ع) بهترین الگو برای جامعه است، اظهار کرد: امام حسن(ع) با صلح خویش «وحدت» را به ما آموخت و امام حسین(ع) نیز با قیام خویش نمونه‎ای از «آزادی خواهی» و «مبارزه با طاغوتیان و یزیدیان» را به جهانیان نشان داد.

 مدرس حوزه علمیه اهل تسنن تربت جام در بخش دیگر سخنانش ابراز کرد: اکنون ما در اینجا جمع شده‎ایم تا انزجار خویش را نسبت به صهیونیست اعلام و از مردم شریف قدس و مسجد الاقصی که از جایگاه والایی برخوردار است، حمایت کنیم.

وی با اشاره به اینکه قرآن وعده پیروزی به مسلمانان را داده است، عنوان کرد: اگر مسلمانان خواهان آزادیِ قدس و مسجد الاقصی هستند باید در ضمن توکل به خداوند متعال و پیروی از سیره رسول الله(ص)، وحدت نیز داشته باشند.

مولوی صارمی ضمن تقدیر و تشکر از آستان قدس رضوی برای برپایی این همایش خاطرنشان کرد: امروز مقام معظم رهبری تنها کسی است که قلبش برای مظلومیت مسلمانان جهان، فلسطین و سوریه می‎سوزد، انشاءالله خداوند به ایشان طول عمر باعزت و طولانی عنایت بفرماید و به زودی شاهد آزادی قدس و مسجدالاقصی باشیم.

گفتنی است؛ در ادامه این برنامه باشکوه تولیت آستان قدس رضوی درباره «جایگاه مسجد» و «ضرورت توجه به مسجد الاقصی» مطالبی را بیان کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج