هجدهمین آیین کوچه‌گردان عاشق امسال در شب‌های نوزدهم و بیست‌وسوم رمضان مصادف با 23 و 27 خرداد برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد؛ آیین کوچ‌گردان عاشق و رساندن کیسه‌ای از مایحتاج غذایی یک ماه یک خانواده‌ی محروم، بهانه‌ای است که مردم به محلات آسیب‌پذیر حاشیه شهر بروند و از نزدیک با فقر و غربت این محلات آشنا شوند.

تیم شناسایی جمعیت امام علی در مشهد، از حدود یک ماه قبل از شروع ماه رمضان، کار شناسایی خانواده‌های محروم را در پانزده محله آسیب‌پذیر و معضل‌خیز مشهد آغاز کرده‌اند که این روند همچنان ادامه دارد. این مناطق آسیب‌پذیر و معضل‌خیز شامل محلات پنجتن، قلعه ساختمان، قلعه خیابان، طبرسی شمالی، نوده و روستاهای همت‌آباد، شهرآباد، سیاسک، گوندوک، کوره رضویه، کوشک مهدی و امیرآباد می‌شوند. بر اساس نوع و شدت محرومیت، 410 خانواده‌ در اولویت دریافت کیسه قرار گرفته‌اند. این کیسه‌ها حاوی ١٠ کیلو برنج، ۲ عدد مرغ، ۱ کیلو سیب زمینی، نیم کیلو تخم مرغ، ١ کیلو سویا، ٢ عدد صابون، ۱ عدد پودر رختشویی، ١ بسته پنیر، ١بسته خرما، ١ کیلو قند، ۲عدد ماکارونی، ١ بسته چای، ۱قوطی رب، ۲عدد روغن و ۱ کیلو عدس است و معادل نقدی هر کیسه ۱۵۵هزار تومان می‌باشد.

این کیسه‌ها پس همایشی که در شب‌های نوزدهم و بیست‌وسوم ماه رمضان مصادف با 23 و 27 خردادماه برگزار می‌شود با همراهی شرکت‌کنندگان در همایش در بین خانواده‌های از پیش شناسایی‌شده توزیع می‌شود. مراسم احیا نیز پس از توزیع کیسه‌ها در یکی از محلات حاشیه شهر برگزار می‌شود. برای حضور در همایش کوچه‌گردان می‌توانید با روابط عمومی جمعیت امام علی در مشهد به شماره تلفن ۰۹۳۹۷۷۵۹۸۳۵ تماس بگیرید.

همچنین ستاد مرکزی کوچه‌گردان واقع در نبش کوهسنگی ۱۵، برج باراد، طبقه همکف، واحد۲  از ساعت 10 تا 18 و 21 تا 23 آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی شماست.

شایان ذکر است که جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) با برپایی خانه‌های ایرانی در مناطق حاشیه شهر و ارائه خدمات آموزشی و مددکاری به قشرهای آسیب‌پذیر در تمام سال در این مناطق حضور دارد.

جمعیت امام علی یک نهاد مستقل است و تمامی اعضای جمعیت به صورت داوطلبانه و رایگان فعالیت می‌کنند و هزینه‌های جمعیت فقط از محل کمک‌های مردمی تأمین می‌شود. مجوز فعالیت جمعیت امدادی دانشجویی مردمی امام علی(ع) از وزارت کشور به شماره ۱۹۰۶۱ است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج