مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد مقدس از پیشرفت 55 درصدی پروژه‌های مشارکتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، محمد‌هادی محمدی‌مقدم با اعلام این خبر اظهار کرد: اولین پروژه مشارکتی شهرداری مشهد در سال 82 کلید خورد و احداث اولین پروژه‌ مشارکتی دارای مصوبه شورای اسلامی شهر در سال 88 آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای آغاز به کار شورای چهارم، پروژه‌های مشارکتی شهرداری مشهد از پیشرفت 15 درصدی برخوردار بود، ادامه داد: با توجه به مشوق‌هایی که شورای چهارم برای پروژه‌های مشارکتی تعیین کرد، تعریف پروژه‌های مشارکتی و انعقاد قرارداد با آنها در این دوره از مدیریت شهری از سال ٩۴ آغاز شد و پروژه ایثار به عنوان اولین پروژه مشارکتی این دوره در منطقه محروم مشهد تصویب و آغاز به کار کرد.

مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد مقدس ادامه داد: دومین پروژه مشارکتی شهرداری مشهد در دوره شورای چهارم، پروژه طرق بود که چهار ماه بعد از تصویب شورا، عقد قرارداد شد و این پروژه در حال ساخت در انتظار دریافت مجوز کمیسیون ماده ۵ است.

محمدی مقدم تصریح کرد: در سال 95 نیز توانستیم مجوز و مصوبه دو پروژه شامل حافظ ١ و ٢ در میدان حافظ را که برای خودروهای سبک و بنکدار‌های پارچه استفاده می‌شوداز شورای شهر دریافت کنیم.

وی بیان کرد: پیشرفت پروژه‌های مشارکتی قبل از مهرماه سال 92 یعنی آغاز به کار شورای چهارم، 15 درصد بود که در این دوره به ٧٠ درصد افزایش پیدا کرده است یعنی شاهد پیشرفت 55 درصدی پروژه‌های مشارکتی در این دوره از مدیریت شهری هستیم که این مهم نشان از تصمیم‌گیری و سیاست‌‌گذاری هوشمندانه این دوره از شورا و شهرداری دارد.

مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد مقدس با اشاره به فروش سهم‌الشرکه شهرداری در پروژه‌های مشارکتی به شرکا و سرمایه‌گذاران در این دوره از مدیریت شهری، خاطرنشان کرد: پروژه ساحل یا همان بوستان چهل‌بازه یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های معاونت اقتصادی شهرداری مشهد است که دارای کاربری‌های تجاری، اقامتی و گردشگری بوده و بدون‌‌شک با توجه به موقعیت مکانی، این پروژه می‌تواند به یکی از قطب‌های مهم گردشگری برای مردم و زائران شهر مشهد مقدس تبدیل شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج