مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد از آغاز فعالیت 20 دستگاه اتوبوس مناسب‌سازی شده برای معلولان تا 3 ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، علی اصغر نیشابوری با اشاره به دیدار با معلولان مرکز توانیابان در مشهد بیان کرد: به همراه اعضای هیات مدیره سازمان اتوبوسرانی با 150 نفر از معلولان مرکز توانیابان مشهد دیدار کردیم که در این دیدار درخواست‌هایی از سوی معلولان مطرح شد.

وی افزود: یکی از درخواست‌های این معلولان تعمیر اتوبوس‌های مناسب‌سازی این مرکز و همچنین مناسب‌سازی معابر و حمل و نقل عمومی است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد تصریح کرد: با توجه به این موضوع در حال حاضر مناسب‌سازی 20 دستگاه اتوبوس شهری برای معلولان در مشهد آغاز شده که تا 3 ماه آینده وارد ناوگان شهری خواهد شد.

نیشابوری اضافه کرد: همچنین در سال 95 قرار داد خرید 633 دستگاه اتوبوس کف کوتاه منعقد گردیده است که در آن امکان نصب رمپ معلولان وجود دارد.

وی تصریح کرد: متاسفانه اتوبوس‌های فعال سازمان اتوبوسرانی امکان نصب رمپ ندارد و باید برای آن بالابر نصب شود لذا برخی از این اتوبوس‌ها به بالابر مجهز و به طور اختصاصی برای حمل و نقل معلولان و مراکز مخصوص آنان استفاده می‌شود.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد گفت: همچنین از مراکز مخصوص معلولان تقاضا داریم خطوطی که بیشتر مورد استفاده معلولان قرار می‌گیرد به سازمان اتوبوسرانی معرفی تا از این اتوبوس‌ها در این خطوط استفاده شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج