رئیس کمیسیون امور اقتصادی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: لیست‌های بسته‌شده در انتخابات شورای پنجم باید تخصصی باشد و در شورای چهارم با مشکلاتی همراه بودیم که عامل اصلی غلبه تفکر سیاسی بر اجتماعی بود.

سیدعبدالکریم جوادی در گفت‌وگو با موج اظهار داشت: تخصص‌ها ساختار پارلمان شهری را تعیین می‌کند و اگر تفکر سیاسی بخواهد حاکم شود ناکام خواهد بود و کسی که بخواهد با فریب مردم برای خود رأی جمع کند به آن‌ها خدمت نمی‌کند و مردم هم قطعا فریب چنین افرادی را نخواهند خورد.

وی افزود: مشهد شهری پویا و زنده است و لیست‌های بسته‌شده در انتخابات شورای پنجم باید تخصصی باشد و در شورای چهارم با مشکلاتی همراه بودیم که عامل اصلی غلبه تفکر سیاسی بر اجتماعی بود.

رئیس کمیسیون امور اقتصادی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه لیست‌ها باید شاخصه‌هایی داشته باشند که مبرا از طیف‌های سیاسی بوده و از تخصص لازم در مدیریت و ساختار شهری برخوردار باشند، خاطرنشان کرد: اعضا از تفکرات نزدیک به هم برخوردار باشند تا در توسعه شهر ثمربخش باشد؛ امروز عموم مردم مطالبه‌گر هستند و در محافل مختلف سوالاتی پرسیده می‌‍شود که نشان از آگاهی کامل و روشن‌بینی بالای مردم دارد و این موضوع شامل کل مردم شهر مشهد می‌شود و تنها معطوف نقطه خاصی از شهر نیست.

جوادی با اشاره به اینکه برخی لیست‌های تهیه شده فاقد تخصص در کار شورا بوده و این لیست‌ها تنها با تفکر سیاسی بسته شده است، تصریح کرد: مردم فهیم مشهد همه را به‌خوبی می‌شناسند و می‌دانند که خادم حقیقی آن‌ها کیست و با آگاهی کامل انتخاب خود را انجام خواهند داد.

وی تأکید کرد: اگر فشارها بر مردم نباشد ظلم بر آن‌ها است و نماینده مردم در شورا باید از حق آن‌ها دفاع کند نه آنکه اجازه دیهم بهای خدمات و قرادرادها بالا برود و به‌طور مقال پروژه 90 میلیارد تومانی با 127 میلیارد تومان بسته شد و افزایش 30 درصدی نرخ قرارداد هرگز عادلانه نیست و باید از افراد متخصص در حوزه‌های مختلف شهری استفاده شود و در این دوره باید افراد توانمند انتخاب شوند تا شهر به‌خوبی و با کمترین هزینه مدیریت شود.

رئیس کمیسیون امور اقتصادی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه نباید به مسائل روزمرگی گرفتار شویم، بیان کرد: در شورای چهارم هرچه مقابله کردیم نتوانستیم جلوی گرفتاری اعضا در این سیاست‌گذاری غلط را بگیریم و باید طبق مواردی که در قانون آمده عمل کنیم و مصوبات و قانون‌گذاری‌هایی داشته باشیم که شایسته مشهد باشد.

جوادی با بیان این نکته که شهر مشهد می‌خواست پایتخت اقتصادی کشور بشود و نشد، گفت: شهری که پایتخت معنوی ایران و پایتخت فرهنگی جهان اسلام است و با مشکلاتی که به‌وجود آوردند اجازه این کار را ندادند و با فشارهایی که مردم در طرح الیت و پارکینگ‌ها آوردند ظلم بزرگی به آن‌ها تحمیل کردند و نباید اجازه دهیم که جنین افرادی در شورای پنجم به عنوان نماینده مردم حاضر باشند.

وی افزود: برخی صحبت‌ها در زمان انتخابات بیان می‌شود و سوالامان از آقایان این است که چرا همین کارها در زمان 4 ساله مسئولیتی خود انجام ندادی؟ آیا این نوع فعالیت‌ها در این بازه زمانی برای جلب نظر مردم و گرفتن رأی آن‌ها برای خود نیست؟ و چنین وضعیتی آسیب‌زننده به شهر مشهد است که لوایح کمک کننده به مردم بیاید و در زمان اجرا باطل شود.

رئیس کمیسیون امور اقتصادی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: هزینه‌های میلیاردی زیادی ریخت‌وپاش شد و بدهی 5 هزار میلیاردی بر بانک‌ها درست شد، اما برای خط 2 قطار شهری حدود 110 میلیارد تومان هزینه شد و این طرح با کمترین هزینه اجرا شد و هزینه‌های بالا سبب تحمیل فشار بر مردم در زمان ارائه خدمات می‌شود.

جوادی گفت: مردم همیشه در صحنه ما آگاه، بینا، روشن‌گر و روشن‌بین هستند، مردمی که بیشتر از قشر محروم جامعه هستند، کسانی که عزیزان خود را در راه دفاع از حرمین شریفین در عراق و سوریه تقدیم کردند و نباید به این مردم قهرمان ظلم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج