همزمان با زادروز خجسته منجی عالم بشریت؛ حضرت مهدی موعود (عج) عصرجمعه آیین ویژه موقوفه نیمه شعبان با حضور جمعی از علما و مسؤولان استانی و کشوری در رواق دارالزهد حرم مطهر رضوی اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد،در این مراسم آیت الله علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد، آیت الله موحدی کرمانی نایب رییس مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران، حجت الاسلام و المسلمین طباطبائی اشکذری، نماینده ولی فقیه در سوریه، سید مرتضی بختیاری، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، علما و فضلای حوزه علمیه خراسان، جمعی از جانبازان دفاع مقدس، خانواده های معظم شهدا و مدیران استانی و مدیران و خادمان بارگاه منور رضوی حضور یافتند.

در این آئین پس از قرائت قرآن توسط حجت الاسلام شجاع، مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) هادی الهی، سید هاشم وفائی و علی خوش چهره به بیان فضائل و مدح و منقبت امام دوازهم شیعیان، حضرت بقیه الله الاعظم(عج) پرداختند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در حاشیه برگزاری این مراسم گفت: مرحوم «حسین حجاری زنجانی» معروف به حجارباشی از واقفان خیراندیش آستان قدس رضوی در 150 سال قبل در وقفنامه‌اش برگزاری آیینی در نیمه شعبان و اطعام شرکت کنندگان را از محل درآمد موقوفه‌اش نیت کرده است.

سید مرتضی بختیاری افزود: اجرای نیات واقفان و ارائه خدمات کیفی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی، از مهمترین رویکردهای آستان قدس رضوی است که با جدیت پیگیری و اجرا می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج