نخستین دوره مسابقات قهرمانی شنای مسافت کوتاه کشورهای آسیای میانه ۲۰۱۷ به میزبانی ترکمنستان در شهر عشق‌آباد به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، کاروان شنای کشورمان با کسب ١۵ مدال در مسابقات شنای قهرمانی مسافت کوتاه کشورهای آسیای میانه ۲۰۱۷ در ترکمنستان به کار خود پایان داد.

تیم ملی شنای کشورمان در روز نخست این رقابت‌ها موفق به کسب ۷ مدال (۱طلا ، ۳ نقره و ۳ برنز) شدند.روز دوم این مسابقات نیز با درخشش شناگران جوان و آینده‌دار کشورمان آغاز شد. ملی پوشان کشورمان در پایان روزدوم با به گردن آویختن ٨ مدال رنگا رنگ (۲ مدال طلا ، ٣ نقره و ٣ برنز ) به کار خود پایان دادند تا در مجموع با کسب ١۵ مدال، دست پر به کشور عزیزمان باز گردند.این مسابقات که با حضور شناگرانی از کشورهای ایران، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان ، تاجیکستان و افغانستان برگزار شد به عنوان مسابقات آزمایشی (Test Event) رقابت‌های داخل سالن کشورهای آسیایی (شهریور ۱۳۹۶) بود.

ابتدا در روز دوم و پایانی این رقابت‌ها در رشته ۵۰ متر آزاد احسان شفائیان فرد و علیرضا یاوری به ترتیب موفق به کسب مدال نقره و برنز شدند و علیرضا امین زمردی در رتبه پنجم  ایستاد. اما در ادامه شایان عظیمی دومین مدال طلای کاروان شنای کشورمان را بر گردن آویخت او در رشته ۱۰۰ متر قورباغه در جایگاه نخست ایستاد. سروش قندچی و محسن مهمان نواز در رشته ۵۰ متر پشت همانند روز گذشته در ۱۰۰ متر این رشته به ترتیب مدال نقره و برنز این مسابقات را بدست آوردند. امیر عباس امرالهی و افشین عسگری هم در رشته ١٠٠ متر پروانه موفق به کسب مدال نقره و برنز شدند.

در آخرین ماده این مسابقات شناگران کشورمان با ترکیب شفائیان فرد ، زمردی ، امراللهی و یاوری خوش درخشیدند و در ماده چهار در ۱۰۰ متر مختلط  بر سکوی نخست ایستادند و مدال طلای این ماده را بر گردن آویختند و سومین مدال طلای کاروان کشورمان را به نام خود ثبت کردند.
 
اسامی اعضای تیم ملی در این رقابت ها :

آذربایجان شرقی: سروش قندچی

اصفهان: علیرضا یاوری

البرز : افشین عسگری

تهران: احسان شفائیان فرد، امیرعباس امراللهی، شایان عظیمی، علیرضا امین زمردی.

خراسان رضوی: محسن مهمان نواز

گفتنی است مجید مشتاق عشق رئیس هیأت شنا،شیرجه و واترپلو خراسان رضوی به عنوان سرپرست تیم در این رقابت ها تیم ملی کشورمان را همراهی کرد.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج