نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در خصوص برگزاری نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» گفت: خوشبختانه این نمایشگاه بسیار خوب بود و باید آن را توسعه داد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در خصوص برگزاری نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» گفت: خوشبختانه این نمایشگاه بسیار خوب بود و باید آن را توسعه داد و حتی ما با صحبت‌هایی که با رهبر معظم انقلاب از این نمایشگاه داشتیم، ایشان نیز از برپایی این مجموعه ابراز خرسندی کردند.

آیت ا... سید احمد علم الهدی در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی با بیان اینکه فردوسی ضامن اصلی احیاء شیعه در قرن خودش بود، اظهار کرد: حکیم ابوالقاسم فردوسی کسی است که در زندگیش غریب و و پس از مرگش نیز مظلوم بود.

وی با اشاره به اینکه پس از مرگ فردوسی، مسایل مهم شاهنامه تنها به موارد کوچک همچون نقاله خوانی خلاصه و عده‌ای هر فسق و فجوری را به نام فردوسی انجام دادند، تصریح کرد: امروز وظیفه همه ماست که مسایل مهم شاهنامه فردوسی که همان انقلاب سازی بود را با تشکیل ستاد و محوریت اداره ارشاد دنبال کنیم.

وی با ارائه پیشنهادی در خصوص برگزاری کنگره سالانه فردوسی عنوان کرد: با توجه به اینکه شهر مشهد در سال جاری پایتخت فرهنگی جهان اسلام است پیشنهاد می‌شود که در این سال مقدمات برگزاری پیش‌ کنگره‌ای برای فردوسی انجام و در سال‌های آینده کنگره‌ای تحت این عنوان برگزار شود.

امام جمعه مشهد افزود: اگر ما در این حوزه به خوبی عمل کنیم می‌توانیم برای سال‌های آینده فردوسی را که ضامن اصلی احیای شیعه در زمان خودش بود و عده‌ای چه در گذشته و چه در حال قصد تحریف بینش فردوسی را دارند، به درستی به جامعه بشناسیم.

وی همچنین خطاب به مسوولان دانشگاه فردوسی مشهد گفت: این دانشگاه نیز می‌تواند با حضور اساتیدی همچون دکتر یاحقی کمیته علمی در این رابطه تشکیل داده تا در کنگره فردوسی از آن بهره‌مند شوند.

آیت‌ا... علم‌الهدی ادامه داد: شاهنامه خوانی بدون تفسیر، فساد است، بنابراین باید برنامه‌ریزی شود تا شاهنامه خوانی در مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها و دیگر نقاط همراه با تفسیرش باشد.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه فردوسی در شاهنامه جریان ساخته است، عنوان کرد: آرش در شاهنامه یک شخصیت نیست بلکه یک جریان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج