دبیر کارگروه ملی زیارت از ساخت 100 مجتمع رفاهی از مبادی ورودی مرزهای زمینی تا مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، با حضور استاندار خراسان رضوی و دبیر کارگروه ملی زیارت،  سومین  جلسه ی کمیته ی کارشناسی کارگروه ملی زیارت برگزار شد.

علی رضا رشیدیان در این جلسه که معاونان زیارت استانداری های خراسان رضوی، قم، فارس و نمایندگان اعضای اصلی کارگروه ملی زیارت نیز حضور داشتند؛ اظهار داشت:  باید دیپلماسی زیارت به عنوان حلقه ی تکمیل کننده ی تعاملات بین المللی جهان اسلام، مبنای عمل در ارتباط با کشورهای اسلامی قرار گیرد.

وی افزود:  به منظور ارتقای سطح خدمت رسانی به زائران در طی مسیر، با کمک آستان قدس رضوی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت راه و شهرسازی و استان های مرتبط؛ موضوع احداث یکصد مجتمع رفاهی از مبادی ورودی مرزهای زمینی تا مسیرهای منتهی بهمشهد مقدس مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.  

دبیر کارگروه ملی زیارت همچنین از احیا و بازسازی 14 مکان تاریخی و فرهنگی در محدوده ی پیرامونی حرم مطهر رضوی با مساعدت وزارت راه و شهر سازی و سازمان میراث فرهنگی در سال جاری به منظور ترویج و فضای سازی فرهنگ زیارت خبر داد.

استاندار خراسان رضوی بر لزوم تبیین جایگاه بخش خصوصی و خیران در خصوص سرمایه گذاری در حوزه ی زیارت و حمایت دستگاه های اجرایی به ویژه پروژه های تعریف شده در سند جامع کمی و کیفی زیارت، تاکید کرد.

در این جلسه ضمن ارائه آخرین اصلاحات پیش نویس شیوه نامه ی کمیته ی کارشناسی و کارگروه ملی زیارت، با اِعمال نظرات حاضران، با ارسال آن به کارگروه ملی برای تصویب نهایی موافقت شد.

همچنین سند پیشنهادی منشور جامع زیارت بررسی و مقرر شد این در دو بخش ملی و استانی و همچنین دستگاهی توسط دبیرخانه با همکاری اعضای مربوطه تدوین شود و استان های فارس و قم نیز مبتنی بر آن و بر اساس شرایط و ضوابط اختصاصی خود نسبت به تهیه ی برنامه ی جامع شامل پروژه ها و برنامه های اجرایی اقدام کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج