رئیس قوه قضاییه گفت: انسان قرآنی و با نگاه توحیدی از آمریکا و قدرت‌هایاستکباری نمی‌ترسد؛ امام راحل فرمودند که «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواندبکند» و واقعیت این است که تفکر انسان موحد همین است.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در مراسم آغاز به کار هفدهمین اجلاس سالانه بسیج اساتید در سالن همایش های سازمان صداوسیمای خراسان رضوی که با موضوع اقتصاد مقاومتی برگزار شد اظهار کرد: گفتمان جامع حاکم بر نظام اسلامی، نگرش توحیدی به مسائل است؛ جمهوری اسلامی تنها حکومتی است که با داعیه حاکمیت دین بر شیوه‌های حکومت‌داری و جاری ساختن احکام شرع مقدس در جامعه انقلاب کرد.

وی تاکید کرد: با خواست خدا و همراهی مردم انقلاب به پیروزی رسید و در تمام رویکردهای خود در سیاست داخلی و خارجی تنها حکم خدا را در نظر می گیرد.

رئیس دستگاه قضا گفتمان سازی را نکته کلیدی فرمایشات مقام معظم رهبری دانست وگفت: با دقت در فرمایشات رهبری می‌توان به‌وضوح مشاهده کرد که ایشان تا چه حد به گفتمان‌سازی و کارکرد آن در مباحثبنیادی و ایدئولوژیک توجه دارند.

وی ادامه داد: در زمانی که ایشان سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی را تبیین کردند، تأکید خاصی بر لزوم کار فرهنگی مؤثر پیرامون این طرح و تبدیل کردن آن به یک گفتمان حاکم بر نهادهای اقتصادی داشتند که این اهمیت فعالیت‌های ایدئولوژیک را نشان می‌دهد.

آیت‌الله آملی لاریجانی در خصوص ادعای که اصلاح‌طلبان داشتند و به قول خودشان نیت شان تغییر در مسیر انقلاب بود، عنوان کرد: اصلاح طلبان مدعی مکتب سکولاریسم بودند و با قانون اساسی زاویه داشتند؛ چراکه اصل دوم این قانون که یکی از جامع‌ترین و ایمانی‌ترین کتب قانون در دنیاست، صراحتاً کلمه لا اله الا الله را گفتمان اساسی نظام مطرح و بر نقش دین در امورات زندگی تأکید کردند و سکولاریست‌های دوران اصلاحات باوری به تأثیرگذاری شرعیات در زندگی و بالأخص جنبه‌های حکومت‌داری نداشتند.

وی تاکید کرد: فردا عده‌ای نیایند ادعا کنند که ما سکولاریم هستیم اما قانون اساسی را قبول داریم، دروغ می‌گویند! اگر نگرش توحیدی دارند نباید سیر نظام اسلامی را نفی کنند ولی ادعای تبعیت از قانون را داشته باشند.

رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه نظریه‌پردازان غرب به این دلیل به عقب ماندگی در گفتمان‌سازی دچار شدند که نگاه ماتریالیستی به زندگی انسان داشتند تصریح کرد: اساس لااله الاالله که در قانون اساسی ما وجود دارد، این مشکل را به صورتی مرتفع می‌کند که توجه یکسان به دنیا و آخرت انسان‌ها در شیوه‌های حکومت‌داری، می‌تواند علاوه بر ایجاد تحول مثبت در زندگی فردی و اجتماعی دنیا، به سعادت اخروی نیز منجر شود.

وی در خصوص سیره امام راحل به‌عنوان شاخصی برای الگوگیری همه انسان‌ها گفت: وقتی از امام بزرگوار پرسیدند که در برابر توطئه آمریکا که بسیار خطرناک است چه کاری انجام دهیم ایشان به‌ حکم خدا اشاره می کردند و این رویه ثابت حضرت امام(ره) در برخورد با دشمنان نظام بود.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری هم به‌عنوان جانشین صالح ایشان، همواره با نگرش الهی با مشکلات مواجه می‌شوند عنوان کرد: فرمانده معظم کل قوا بر قرائت سوره فتح مداومت دارند، واقعیت آن است که خداوند خالق کل شیء و رب السّماوات و الارض است و همه امورات اعم از توفیق و بلا از ناحیه قدسی پروردگار صادر می‌شود و اقتصاد مقاومتی بدون نگاه توحیدی امکان پذیر نخواهد بود.