رئیس دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در خراسان‌جنوبی گفت: مراسم سالگرد جان باختگان حادثه منا در خراسان‌جنوبی عصر روز عرفه با حضور خانواده شهدا مردم همزمان با اجرای دعای عرفه در گلزار شهدای بیرجند برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج،حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اوحدی در سخنان پیش از نماز جمعه بیرجند اظهار داشت: از ابتدای اعزام زائر به عراق، تاکنون بیش از ۱۲ هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شده است؛ با برنامه‌ریزی صورت گرفته در نظر داریم تا این تعداد زائر را امسال به ۲۰ هزار نفر افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه بعد از بسته شدن عمره، رغبت و گرایش مردم ولایتمدار خراسان‌جنوبی به عتبات عالیات افزایش یافته است، افزود: در حال حاضر هفته‌ای ۱۲ کاروان به‌صورت زمینی و هوایی از خراسان‌جنوبی به عتبات عالیات اعزام می‌شود. رئیس دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: تاکنون هفته‌ای یک پرواز با ۳ کاروان از این استان به عتبات عالیات اعزام می‌شد که این تعداد از هفته آینده به ۷ کاروان افزایش می‌یابد. وی با گرامیداشت هفته حج بیان کرد: حج از ارکان مهم اسلام است و حجی که ایرانیان انجام می‌دهند حج عبادی، سیاسی و اجتماعی است. اوحدی با بیان اینکه امسال مردم ایران از حج محروم هستند، گفت: باید در حج عزت مسلمانان به‌ویژه زائران ایرانی حفظ شود. رئیس دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در خراسان‌جنوبی بیان کرد: مراسم سالگرد جانباختگان حادثه منا در خراسان جنوبی عصر روز عرفه با حضور خانواده شهدا مردم همزمان با اجرای دعای عرفه در گلزار شهدای بیرجند برگزار می‌شود.