فرماندار ویژه طبس از موافقت وزارت بهداشت با راه اندازی اورژانس هوایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی اخوان صفار بعدازظهر پنج شنبه در جلسه بررسی دستاوردهای سفر رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان جنوبی در سفر به تهران اظهارکرد: راه اندازی اورژانس هوایی طبس یکی از دستاوردهای این سفر بوده که با راه اندازی آن در شهرستان طبس موافقت شده است.

وی همچنین از اخذ مجوز راه اندازی دانشکده علوم پزشکی طبس خبر داد و بیان کرد: وزیر بهداشت موافقت خود را به شرط تهیه مکان مناسب برای استقرار دانشکده اعلام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه باید با وحدت نظر بطور جد این مصوبات را پیگیری کنیم، ادامه داد: همچنین با راه اندازی چهار پایگاه اورژانش جاده ای در شهرستان طبس نیز موافقت شده است.

به گفته وی راه اندازی و تکمیل بیمارستان قبلی طبس یکی دیگر از دستاوردها سفر بوده که مقام عالی وزارت با آن موافقت کرده است.

امام جمعه طبس هم با قدردانی از تلاش مسئولان برای توسعه شهرستان گفت: این سفر مصوبات خوبی داشته و باید برای اجرایی کردن این مصوبات بطور جدی پیگری شود تا فرصت از دست نرود.

حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان با بیان اینکه از زیرساخت های بیمارستان قدیم که با سرمایه گذاری زیادی ساخته شده باید به نحو مطلوب استفاده کرد، ادامه داد: بخش هایی از بیمارستان جدید که نیاز به مراجعه کمتر دارد به بیمارستان قدیم منتقل شود.

در این جلسه مقرر شد با تهیه صورتجلسه و ارائه درخواست های شهرستان، ساختمان سابق دانشگاه پیام نور به عنوان محل جدید دانشکده پرستاری به دانشگاه علوم پزشکی معرفی شود.

همچنین مقرر شد برای توسعه دانشکده پرستاری و جذب دانشجو در رشته های هوشبری و اتاق عمل در مهر ماه سال جاری پیگیری های لازم صورت گیرد.