معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه در سال‌های اخیر نقاب‌ از چهره عربستان افتاده و عملا وارد میدان شده است، گفت: آمریکا دوست دارد عربستان سعودی خودش به عنوان محور مستقیم در میدان حاضر باشد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ حجت‌الاسلام و المسلمین محسن ایمانی بعدازظهر امروز در نشست بررسی تحولات بحرین و نقش شیخ عیسی قاسم در این کشور، اظهار داشت: در دهه اخیر و بعد از پیروزی حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه موضع‌گیری‌های عربستان در منطقه کاملا متفاوت شده است.

وی گفت: حجم کتاب‌هایی که عربستان علیه شیعه منتشر کرده در بعد از انقلاب به مراتب از کتاب‌هایی که قبل از انقلاب و در طول هزار سال بوده بیشتر است.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه نقاب‌ها از چهره عربستان در سال‌های اخیر افتاده است و عملا وارد میدان شده است، افزود: آمریکا دوست دارد عربستان سعودی خودش به عنوان محور مستقیم در میدان حاضر باشد.

ایمانی تصریح کرد: عربستان نیروهای اجاره‌ای خود را که در عراق و سوریه علیه مقاومت می‌جنگیدند و مجروح می‌شدند به جولان اسرائیل منتقل می‌کردند و در آنجا پزشکان اسرائیلی مجروحان عربستانی را مداوا می‌کردند.

وی با بیان اینکه بحرین امروزه به منطقه‌ای حساس بین ایران و عربستان تبدیل شده است، ادامه داد: مخالفان آ‌ل‌خلیفه دو گروه هستند که گروه نخست به دنبال براندازی حکومت آل‌خلیفه و گروه دوم افرادی هستند که معتقدند حکومت آل‌خلیفه باید رویه خود را تغییر دهد.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه شیخ عیسی قاسم جزء گروه دوم است، خاطرنشان کرد: سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم یک اشتباه بزرگ از سوی حکومت بوده است.

ایمانی افزود: قدرتمندترین کشور در غرب آسیا ایران است و دشمنان این موضوع را می‌داند.

وی با بیان اینکه شیخ حسن نصرالله اخیرا با حرف‌های خود مبنی بر کمک ایران به لبنان می‌خواست روحیه نیروهای خود را تقویت و روحیه دشمن را تضعیف کند، خاطرنشان کرد: چراکه دشمنان و عربستان سعی دارند بگویند که ایران خط خود را از حزب‌الله جدا کرده است.