همزمان با دهه کرامت نخستین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی در قم با همکاری نهادها و دستگاه‌های فرهنگی این استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، نخستین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی در قم با حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و با همکاری آموزش و پرورش، سازمان صنایع و معادن، صدا و سیما، استانداری، سازمان برنامه و بودجه و معاونت امور بانوان استانداری این استان برگزار می‌شود.

معرفی توانمندی‌های استان در حوزه مد و لباس، توسعه فضای تعامل و همکاری در بین دست اندکاران و فعالان این حوزه، حمایت از تولید ملی و ترغیب خانواده ها برای ورود کالای بومی به سبد خانوار، تلاش برای تلفیق طرح‌های نوین با فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی در حوزه پوشاک، مزیت سازی و رسانه‌ای کردن حرکت‌ها و فعالیت‌های تأثیر گذار در بخش ساماندهی مد و لباس و زمینه سازی برای شناسایی، معرفی، تعامل و مشارکت مؤسسات، اصناف، نهادها، ارگان‌ها، مراکز علمی آموزشی در زمینه مد و لباس از جمله مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

این نمایشگاه در دو بخش مسابقه و آزاد فراخوان خود را اعلام کرده که در بخش مسابقه لباس اجتماع، مجلسی، فرم مدارس، عفاف و حجاب، کودک و نوجوان، پوشش سر و متعلقات و همچنین در بخش آزاد خانه‌های مد جهت شرکت در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

گفتنی است نخستین نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی استان قم همزمان با دهه کرامت از ۱۴ تا ۲۴ مردادماه سال جاری در شهر مقدس قم برگزار می شود.