دوازدهمین دوره مسابقات قرآن مجید و ششمین دوره مسابقات اختران ویژه کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان های تابعه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، دوازدهمین دوره مسابقات قرآن مجید و ششمین دوره مسابقات اختران(نفرات اول مسابقات دوره های قبل)، ویژه کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان های تابعه در رشته های قرائت، حفظ، مفاهیم و اذان برگزار می شود.

این دوره از مسابقات با اهدف لبیک به فرمان مقام معظم رهبری در خصوص تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم، ترویج فرهنگ قرآنی، ایجاد انس و الفت بیشتر با قرآن و غنی سازی اوقات فراغت، ترغیب کارکنان و خانواده های آنان و ایجاد توانایی لازم برای بهره گیری از معارف انسان ساز قرآن در علم و عمل، ایجاد رقابت سازنده و آمادگی کارکنان جهت شرکت در مسابقات درون سازمانی و برون سازمانی، شناخت حافظان و قاریان ممتاز و برجسته قرانی و بهره وری مطلوب و سازمان یافته در بنیاد شهید و امور ایثارگران، فراهم کردن زمینه لازم برای استمرار و تداوم فعالیت های قرانی بنیاد و تمهید بستر مناسب برای رشد و فراگیری دانش نظری و عملی قران کریم برگزار می شود.

دوازدهمین دوره مسابقات قران در دو مرحله استانی(سازمانی) و کشوری و در سه سطح «یک»، ویژه کارکنان و همسران، «دو»، ویژه فرزندان سنین بالای ۱۸ سال تمام و «سه»، ویژه فرزندان سنین پایین هجده سال تمام برگزار می شود. مسابقات برادران در رشته های قرائت، حفظ، مفاهیم و اذان و مسابقات خواهران نیز در رشته های قرائت، حفظ و مفاهیم برگزار می شود.

مرحله استانی این مسابقات از زمان ابلاغ دستورالعمل اجرایی مسابقات تا پایان تابستان به ضورت غیر متمرکز در مراکز استان، سازمان های تابعه و ستاد مرکزی با هماهنگی ستاد برگزاری مسابقات انجام می شود، مرحله کشوری نیز پاییز سال ۱۳۹۵ به صورت متمرکز برگزار می شود که حائزین شرایط می توانند برای شرکت در مسابقات نسبت به انتخاب یک رشته اقدام کنند.

لازم به ذکر است ششمین دوره مسابقات اختران ویژه شرکت کنندگانی است که در یازده دوره پیشین مسابقات قرآن کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان های تابعه و خانواده آنان موفق به احراز مقام اول تا سوم شده‌اند.