حسین معدنی کاپیتان و مربی پیشین تیم ملی والیبال ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ به علت بیماری فوت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، ۱۰مرداد ۱۳۹۳ کاپیتان و پاسور پیشین تیم ملی والیبال ایران بعد از یک دوره بیماری به دلیل گرفتگی مجرای صفرا درسن ۴۳ سالگی درگذشت.

معدنی ۷ سال عضو تیم ملی والیبال بود و بعد از خداحافظی از دنیای ورزشکاری نیز خیلی زود به مربی‌گری روی آورد. او ابتدا دستیار گائیچ شد و بعد از آن هم به جای او روی نیمکت سرمربی‌گری تیم ملی نشست.

او در رده باشگاهی افتخارات بیشتری را نسبت به زمان بازیگری خود به دست آورد. یک قهرمانی آسیا، دو نایب قهرمانی و دوم مقام سومی از افتخارات معدنی با تیم‌های باشگاهی‌اش است.

در دوران مربی‌گری او نیز تیم ملی نمایش خوبی داشت و تیم ملی حتی با او در بازی‌های آسیایی گوانگجو و قهرمانی آسیا نیز به مدال نقره رسید. دو قهرمانی در جام کنفدراسیون های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ از افتخارات تیم ملی با معدنی است.

یکی از به یادماندنی‌ترین نمایش‌های تیم ملی والیبال در سال‌های اخیر در زمان او بود. جایی که در رقابت‌های جهانی تیم ملی ایران بازی قابل توجهی را برابر ایتالیا انجام داد و باعثتحسین همگان شد.

او در آخرین تجربه مربی‌گری خود در تیم ملی دستیار کواچ شد اما سرنوشت اجازه نداد تا مسیرش را با تیم ملی ادامه دهد و کار ناتمامش در تیم ملی به سرانجام برساند.

همچنین سرمربی‌گری تیم شهرداری تبریز آخرین تجربه سرمربی گری او بود.

اکنون تیم ملی والیبال ایران به المپیک که آرزوی معدنی بود رسیده است اما در این بازی‌ها خبری از کاپیتان نیست و تیم ملی بدون کاپیتان پیشین خود در این رقابت‌ها حاضر می شود.