سرمربی تیم ملی والیبال آرژانتین گفت: می‌دانم فردا روز سختی را مقابل ایران خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری موج؛ خولیو ولاسکو سرمربی پیشین تیم ملی والیبال ایران درباره حضورش در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی و تشویق تماشاگران گفت: سه سالی که در ایران بودم، خیلی برای من شگفت‌انگیز بود و نه ‌تنها در والیبال بلکه از نظر فرهنگ و آداب معاشرت مردم ایران به من ثابت کردند که در قلب آنها هستم.

وی ادامه داد: خوشحالم که ایران به المپیک راه یافت؛ چراکه در سه سالی که مربی ایران بودم این اتفاق پیش نیامد، اما خوشحالم این اتفاق افتاده است، به هیچ عنوان دوست نداشتم در المپیک در مقابل ایران بازی کنم، ‌ اما ورزش این‌طور است و باید در اولین مسابقه مقابل ایران بازی کنیم. نه‌تنها ایران بلکه باید مقابل یکی از بهترین و نزدیک‌ترین دوستانم، ‌ لوزانو بازی کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال آرژانتین تصریح کرد: سال‌ها پیش وقتی در لیگ آرژانتین بازی می‌کردیم، آن زمان مقابل یکدیگر بازی کرده بودیم، در آن زمان سیچلو کمک مربی من بود، اما حالا کمک مربی حریفم است، ‌ اما این را می‌دانم که هم آنها و هم ما زحمت زیادی برای پیروزی خواهیم کشید.

ولاسکو درباره تشویق‌های تماشاگران ایرانی در مقابل با صربستان گفت: آنها امروز کمک بزرگی برای من بودند و باعثشدند بازی را ببریم، اما می‌دانم فردا چه روز سختی خواهیم داشت.

وی در مورد احساسش در مورد حضور دوباره در ورزشگاه آزادی گفت: لوزانو یکی از بهترین مربیان دنیاست که توانسته موفقیت‌های زیادی در تمام کشورها داشته باشد، او موفق شده قهرمان لیگ ایتالیا شود که اصلاً کار آسانی نبوده است. او هم همان‌طور که مردم ایران را دوست دارم، مردم را دوست دارد و رفیق نزدیک من بوده است، فکر می‌کنم مردم ایران همان‌طور که من را دوست داشتند، او را هم دوست خواهند داشت.