حسن میرزاآقابیگ یکی از مدیرانی است که در بخش های مختلف کار کرده است و سابقه مدیریت در بسکتبال، راگبی و معاونت امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان تهران را دارد. او بر این باور است که «مشحون جزء آن دسته افرادی است که بخاطرش قانون دور می خورد» و نباید خداحافظی مشحون از بسکتبال را باور کرد.

حسن میرزاآقابیگ یکی از مدیرانی است که در بخش های مختلف کار کرده است و سابقه مدیریت در بسکتبال، راگبی و معاونت امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان تهران را دارد. او بر این باور است که «مشحون جز آن دسته افرادی است که بخاطرش قانون دور می خورد» و نباید خداحافظی مشحون از بسکتبال را باور کرد. باحسن میرزاآقابیگدر خصوص موضوعات مختلف ورزشی به گفت و گو نشستیم.
* در خصوص تغییرات اخیر، تربیت بدنی استان تهران بگویید آیا این تغییراتبه سود تربیت بدنی است؟
تربیت بدنی استان تهران از سال ۸۴ با میانگین یک سال و نیم یک مدیر کل عوض کرده و از این لحاظ رکورد دار تغییر است. در این تغییرات چیزی جز ضرر وجود نداشته، شاید بعضی ها لازم بود یا بعضی ها هم لازم نبود. به هر حال این انتخابی بود که آقای گودرزی داشت و رضا گل محمدی را جایگزین گرشاسبی کرد. ما خیلی امیدوار بودیم که با آمدن گرشاسبی تربیت بدنی استان تهران سر وسامان می گیرد اما به یکباره تغییرات انجام شد.
* یکی از مشکلات ورزش ایران تغییرات بسیار زیاد است. چرا ما در ورزش ثبات مدیریتی نداریم؟
در سیستم اداری یک سلسله مراتبی وجود دارد که مدیر بر اساس یکسری معیارها و شاخصه ها باید انتخاب شود اما در اینجا یک تلفن کارایی اش از تجربه و علم بیشتر است.
* چرا مجموعه های هیات های استان تهران با تربیت بدنی تعامل ندارند؟
چون تهران مرکز کشور است و همه فدراسیون ها هم پول ندارند و می خواهند خودشان در پایتخت تیم داری کنند و به همین دلیل فاصله بین تربیت بدنی و هیات ها زیاد می شود. این مشکل در سیستان و بلوچستان، خراسان وغیرهوجود ندارند.
* در هفته مسابقات بسیار زیادی در سطح فوتبال تهران در تمام رده ها در حال برگزاری است.به نظرتان تربیت بدنی استان تهران زمین های مورد نیاز را برای پوشش مسابقات در اختیار هیات ها قرار می دهد؟
ورزش در تهران جایگاه بسیار مهمی دارد و در سال ۹۴ پیشرفت قابل توجهی داشته است اما متاسفانه فوتبال پیشرفت چشمگیری نکرده و به نظرم بازدهی کامل را نداشته است. وقتی می آیند همینطوری امتیاز تیم می دهند باید فکر بعدش را هم کنند، مگر ما در تهران می توانیم عهده دار بالغ بر ۲۰۰ تیم باشیم. مگر در تهران آنقدر زیر ساخت داریم که امتیاز می دهیم متاسفانه هیات فوتبال شبیه به بنگاه معاملاتی است.
*با توجه به اینکه بعضی از مالکان و مربیان تیم های پایه تیم را منبع در آمد کرده چه تدابیری برای جلو گیری از آن باید انجام داد؟
هیات فوتبال استان تهران نیاز به تغییرات اساسی دارد. اگر محقق شود جلوی این کارها گرفته می شود. من چند بار سر زده به هیات فوتبال رفتم که کسی جز دبیر و چند بچه جوابگو نبوده اند. با توجه نزدیک شدن فصل تابستان و اوقات فراغت مدارس فوتبال شروع به کار کرده اند ما تا به الان مجوزی نداده ایم، این به بی کفایتی هیات فوتبال بر می گردد.
* وارد بحثراگبی شویم. شما رئیس انجمن راگبی نیز هستید. چه برنامه هایی برای راگبی دارید؟
در حال حاضر خانواده راگبی از وزارتخانه می خواهند که فدراسیون باشند زیرا این خانواده هر روز بزرگتر می شود و همچنین ورزش المپیکی است و می خواهیم نسبت به این موضوع اقدام کنیم. همچنین قرار است برای تورنمنت به امارات برویم.
* آیا سعی کردید مربی یا مدرس خارجی برای راگبی بیاورید؟
زمانی که من به انجمن آمدم مربی خارجی بود اما چون پول نداشتیم ناچار شدیم عذر وی را بخواهیم. اما ما توانستیم با علم این ورزش را گسترش دهیم و لیگ راه اندازی کنیم.
*شما بعنوان پیشکسوت بسکتبال نظرتان راجع تغییرات پیش رو چیست؟
در حال حاضر فقط در حد یک حرف است زیرا آقای مشحون جز آن دسته افرادی است که بخاطرش قانون دور می خورد. حتی دو ملیتی و دوشغله بودن او اهمیت ندارد. مشحون از همان دسته افرادی است که با یک تلفن کارش انجام می شود.
* آقای شکوری در مصاحبه ای اعلام کرد انتخابات فدراسیون را وزیر مهندسی کرد. آیا شما حرف او موافق هستید؟
اینکه می گوید وزیر انتخابات را هدایت کرد، درست نیست زیرا خودم تا لحظه آخر جزو کاندیدا بودم اما می توانم اعلام کنم که دکتر سجادی خیلی در انتخابات دخیل بود و نگذاشت به درستی برگزار شود.