تیم ملی بسکتبال کشورمان توانست در مسابقات اطلس به میزبانی چین مقام اول را کسب کند، اما همانگونه که به نظر می‌رسد این مسابقات فقط جنبه تفریحی برای دیگر تیم‌ها را داشت به غیر از ایران که با تمام توان در مسابقات حاضر شد.

علی شکوری در این خصوص به مهدی جمشیدیان خبرنگار خبرگزاری موج گفت: ایران هر ساله در این مسابقات شرکت می‌کند، این تورنمنت فقط جنبه تبلیغاتی دارد که اکثرا برای تفریح می‌آیند. حتی خود کشور چین با بازیکنان و تیم‌های درجه دو و سه راهی آن می‌شود، برای مثال آمریکا تیم یکی از کالج هایش را فرستاده و یا دیگر تیم‌ها هم به همین نحو هستند اما تیم ملی کشورمان با ۷۰ درصد قوای خود حاضر شده و با افتخار قهرمانی در این مسابقات را پررنگ کرده است. بسکتبال به دنبال پر کردن رزومه خود است، در صورتی که اصلا نیاز نبود اینگونه خودشان را برای قهرمانی در چنین جامی به آب و آتش بزند.
وی در مورد گلخانه ایی بودن تیم ملی بسکتبال و نداشتن جایگزین مناسبی برای ملی پوشان اظهار داشت: متاسفانه در فدراسیون هر شخص که از جنس بسکتبال بود و یا می‌توانست به این ورزش کمک کند کنار گذاشته شد همین امر کافی بود تا کار برای پایه‌ها سخت شود. چرا باید تیم ملی بزرگسالان ما سالی چند تورنمنت برود اما تیم‌ملی جوانان که ماه دیگر میزبان تیم‌های آسیایی است ۳ سال در تهران تمرین کند و جایی نرود. به گفته یکی از مسئولین تیم‌ملی جوانان بعد از کلی خواهش آقای مشحون راضی شد تا تیم را به یکی از کشورهای اطراف بفرستد این آقا فقط فکر این است که برای خودش رزومه پر کند نه پایه را بسازد.
شکوری در خصوص انتخابات فدراسیون و اینکه آیا از شخصی حمایت می کند، خاطر نشان کرد: اگر انتصابات باشد از هیچ کس حمایت نمی‌کنم اگر انتخابات باشد حمایت خواهم کرد. سری قبل وزارت ورزش گفت چون آقای محشون دو ملیتی و دو شغله است در انتخابات شرکت نمی‌کند و ما هم برای جمع کردن آرا راهی این استان و آن استان شدیم و با برنامه‌هایی که دادیم روسای هیات‌ها را متقاعد کردیم که برنامه های خوبی داریم. روز انتخابات وزارت ورزش و کمیته المپیک که ۱۴ رای داشتند را به آقای مشحون دادند در مجموع ۴۰ رای بود که ۲۵ رای را اینگونه توانست ریاست فدراسیون را بر عهده بگیرد. روی صحبت من با رئیس فدراسیون نیست با آقای گودرزی است کسی که خیلی مهندسی شده انتخابات فدراسیون را هدایت کرد اگر می‌خواستند انتصاب کند چرا کاندیدای دیگر معرفی کرد البته برای اینکه تنور انتخاباتی داغ باشد نیاز داشت بقیه را بازی دهد.