تیم بسکتبال با ویلچر ایران پس از یک دوره غیبت، درحالی در پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک شرکت می کند که اردوهای آماده سازی را به خوبی پشت سر گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، ملی پوشان بسکتبال با ویلچر ایران تیرماه گذشته در تورنمنت بین المللی ترکیه با حضور سه تیم پارالمپیکی ترکیه، ایران و هلند، به صورت دوره ای طی شش دیدار با حریفان خود روبه رو شده و با عنوان سومی به کار خود پایان دادند.

تیم ملی بسکتبال با ویلچر که سال گذشته با راهیابی به فینال مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه سهمیه مستقیم پارالمپیک ریو را به دست آورد، درگروه دوم این دوره بازی ها با تیم های برزیل، آمریکا، انگلیس، الجزایر و آلمان همگروه است. در گروه نخست هم تیم های اسپانیا، استرالیا، کانادا، ترکیه، هلند و ژاپن قرار دارند. تیم ایران با ترکیب مرتضی ابراهیمی، اسماعیل حسین پور، سامان بلاغی، ایمان بک زاده، محمد صحی، محسن طلوعی، مرتضی عابدی، حسن عبدی، وحید غلام آزاد، محمد محمدنژاد، حکیم منصوری و امید هادی اظهر در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو شرکت می کند. سیدعباس آقاکوچکی سرمربی این تیم است و عباس خاکی در سمت مربی وی را همراهی می کند. کمال عشق هم سرپرستی تیم بسکتبال با ویلچر را برعهده دارد.