فرمانده سپاه استان تهران گفت: سپاه پاسداران تمام توان خود را برای رفع محرومیت در کشور به کار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار علی نصیری عصر امروز در بازدید از روستای قلعه سیمون شهرستان اسلامشهر طی گفت‌وگویی با خبرنگاران اظهار کرد: سپاه پاسداران و بسیج سازندگی تمام توان خود را برای رفع محرومیت در اقصی نقاط کشور به کار می‌گیرد.

نصیری با اشاره به فعالیت‌های سازندگی سپاه بیان کرد: مجموعه بسیج سازندگی سپاه استان تهران تاکنون در راستای محرومیت زدایی در نقاط محروم استانهای کشور نظیر گلستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کردستان و … فعالیت‌های زیادی را در زمینه عمران و آبادانی‌، آموزشی و بهداشتی انجام داده‌اند.

وی افزود: در استان تهران ما مناطقی را داریم که محرومیت در آنها سابقه زیادی دارد که سال گذشته با اعزام گروه‌های جهادی پزشکی خدماتی از سوی بسیج سازندگی ارائه شده که این اقدامات کافی نبوده و برای سال جاری نیز برنامه‌هایی پیش بینی شده است.

سردار نصیری تاکید کرد: در سطح استان تهران تعداد ۲۰ نقطه و دو دهستان محروم وجود دارد که علیرغم قرارگرفتن در همسایگی پایتخت ساکنین آنها از کمترین امکانات و خدمات بی‌بهره بوده و در محرومیت بسیار اسفناکی به سر می‌برند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده تصریح کرد: خدمات بسیج سازندگی سپاه سیدالشهدای استان تهران تا رفع محرومیت در اقصی نقاط کشور ادامه خواهد داشت و انقلاب اسلامی برای محرومین است این افراد که حق بزرگی بر گردن نظام دارند و همواره پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی بوده و هستند.

فرمانده سپاه استان تهران افزود: وجود قلعه سیمون در شهرستان اسلامشهر و در جوار شهر تهران یکی از مناطقی است که بسیج سازندگی استان تهران با همکاری و همراهی مسؤولین ارگان‌ها و نهادهای شهرستان اسلامشهر و استان تهران اقدام به ساماندهی بازسازی و پاکسازی منطقه نموده است.

وی با اشاره به آمار ساکنین این منطقه گفت: تعداد ۱۸۸ نفر در قلب ۵۱ خانوار از محرومین جامعه که عمدتا به شغل کشاورزی مشغول هستند در روستای قلعه سیمون قرار دارند که نابسامانی های موجود در این منطقه مشکلات عدیده‌ای را در زمینه های عمرانی، فرهنگی، بهداشتی و خدماتی و.. به وجود آورده که باید برای رفع آنها اقدامات همه جانبه‌ای صورت گیرد.

این رزمنده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری ما در اینجا می‌خواهیم بگوییم که کار جهادی را می‌توان در راستای اقتصاد مقاومتی برای توسعه و پیشرفت کشور می‌توان انجام داد و این قلعه به عنوان یک پایلوت است که امیدواریم بتوانیم با انجام خدمات ویژه‌ای غبار محرومیت در این منطقه را از بین برده و شرایط ایده‌الی را به وجود آوریم.