رییس جمهور در تماس تلفنی نخست وزیر هند با ایشان، با اشاره به پیوند ها و اشتراکات گسترده دو ملت ایران و هند تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران آماده است روابط خود را در همه عرصه ها و تا سطحی راهبردی با دهلی نو ارتقاء بخشد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه با تشکر از تبریکات آقای " نارندرا دامورداس مودی " به مناسبت عید فطر، این عید را عیدی برای همه کشورهای منطقه برشمرد و گفت: در هند هم میلیون ها مسلمان امروز را عید گرفتند.

رییس جمهوری سفر اخیر نخست وزیر هند به تهران را موفقیت آمیز خواند و اظهارداشت: پیگیری روند اجرای سریع توافقات حاصله بویژه در ارتباط با بندر چابهار و پیشبرد طرح ها میان دو کشور ضروری است.

روحانی همچنین گسترش همکاریهای مشترک در عرصه های امور بانکی، تجاری و فناوری های نوین میان ایران و هند را ضروری خواند.

رییس جمهور با بیان اینکه توسعه بندر چابهار را با همکاری مشترک با جدیت دنبال خواهیم کرد، گفت: بندر چابهار ایران که کشورهای مختلف منطقه از جمله هند، افغانستان و آسیای مرکزی را به یکدیگر متصل می‌کند، یکی از نمادهای همکاری تهران و دهلی نو است.

نخست وزیر هند نیز که برای تبریک عید سعید فطر با دکتر روحانی تماس تلفنی برقرار کرده بود، این عید بزرگ را به دولت و ملت ایران تبریک گفت و اظهارداشت: دهلی نو مصمم به توسعه همکاری ها با تهران در همه عرصه ها است.

مودی با اشاره به مذاکرات مثبت خود در سفر اخیر به تهران، تاکید کرد که کشورش تمام تلاش خود را برای تسریع در اجرای توافقات حاصله و توسعه بندر چابهار بکار می گیرد.

نخست وزیر هند در این تماس تلفنی همچنین بار دیگر از دکتر روحانی برای سفر رسمی به کشورش دعوت کرد.