وزیر امور خارجه روسیه درباره توافق هسته‌ای گفت: روسیه موضع خود در قبال این مسئله را مشخص و نهایی کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز درباره همکاری با آمریکا اظهارکرد: واشنگتن هنوز برای همکاری تمام عیار با مسکو درخصوص سوریه جهت حذف تروریست‌های باقیمانده (در این کشور) و تضمین بازگشت پناهندگان سوری آماده نیست.

لاوروف تصریح کرد: درباره همکاری ما با آمریکا بر سر مسائل دیگر، به‌ویژه مسائل منطقه‌ای مثل سوریه، شبه جزیره کره و وضعیت پیرامون توافق هسته‌ای با ایران باید بگویم که هیچ گفت‌وگوی رسمی در جریان نیست.

وی در پاسخ به سوالی درباره توافق هسته‌ای گفت: روسیه موضع خود درقبال این مسئله را مشخص و نهایی کرده است. آمریکا به‌طور رسمی تصمیم گرفت که از توافق خارج شود. ما بر این باوریم که خروج آمریکا یک اشتباه بزرگ بود و دیگر طرف‌های توافق، ازجمله چین و اتحادیه اروپا همین نظر را دارند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه افزود: مذاکراتی سخت میان طرف‌های باقیمانده در توافق هسته‌ای برای جلوگیری از تاثیر منفی تصمیمات آمریکا برای روابط اقتصادی ایران و دیگر کشورها در حال انجام است.

بنابر این گزارش، لاوروف در حالی این اظهارات را بیان کرده است که جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در سفری دو روزه به مسکو رفته است تا با مقامات روسیه دیدار کند. وی پس از این به ارمنستان، آذربایجان و گرجستان خواهد رفت و درباره منافع امنیتی آمریکا رایزنی خواهد کرد.