وزیر خارجه آمریکا بر این باور است که کره شمالی همچنان به دور زدن تحریم‌های بین‌المللی علیه صادرات نفت ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، وزیر خارجه آمریکا در سخنانی اعلام کرد کره شمالی در حال دور زدن تحریم ها است. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در سخنانی گفت: کره شمالی همچنان در حال دور زدن تحریم های نفتی است، عمدتا از طریق انتقال غیرقانونی کشتی به کشتی، بنابر این چنین اقداماتی به تلاش های خلع سلاح اتمی لطمه وارد می کند.

کره شمالی در حال قاچاق غیرقانونی فرآورده های نفتی است

بر اساس این گزارش وی در ادامه افزود: زمانی که تحریم ها اجرا نشود، چشم انداز خلع سلاح هسته ای موفقیت آمیز کاهش پیدا می کند. در شرایط کنونی، کره شمالی در حال قاچاق غیرقانونی فرآورده های نفتی به کشور در سطحی است که فراتر از سهمیه های تعیین شده از سوی سازمان ملل است. وزیر خارجه آمریکا اظهار داشت: حداقل 89 مورد انتقال فرآورده های نفتی به صورت کشتی به کشتی تا ماه می امسال انجام شده است و این روند همچنان ادامه دارد.

سایر کشورها  تحریم های نفتی علیه کره شمالی را اجرا کنند

پامپئو گفت: اعضای شورای امنیت سازمان ملل و به طور گسترده تر همه اعضای سازمان ملل به طور اجماع بر سر این مساله موافقت کرده اند که تحریم ها علیه کره شمالی را به طور کامل اجرا کنند و ما از آنها انتظار داریم که به تعهدات خود پایبند باشند. ما از سایر کشورها می خواهیم تا تحریم های نفتی علیه کره شمالی را اجرا کنند.