سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای بر این تاکید کرد که اگر حمله شیمیایی رژیم سوریه علیه غیرنظامیان تایید شود نیازمند هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای بر این تاکید کرد .

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای بر این تاکید کرد که گزارشات حملات شیمیایی رژیم سوریه علیه غیرنظامیان وحشتناک است و اگر این حمله تایید شود نیازمند واکنش فوری جامعه بین‌المللی است.

اظهارات هدر ناوئرت در مورد سوریه

او با اشاره به سابقه استفاده از تسلیحات شیمیایی که به دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه نسبت داده می‌شود، مدعی شد دولت سوریه و حامی آن یعنی روسیه باید مسئول باشند و"هرگونه حملات بیشتر باید فورا جلوگیری شود".

ناوئرت گفت: "روسیه با حمایت تزلزل‌ناپذیر از رژیم اسد نهایتا مسوول این حملات وحشیانه است."

این بیانیه پس از آن منتشر شد که شنبه گروه شورشی سوری "جیش الاسلام"، نیروهای دولتی را به پرتاب بمب‌های بشکه‌ای حاوی مواد شیمیایی روی غیرنظامیان در غوطه شرقی متهم کرد؛ ادعایی که دمشق آن را رد کرده است.

این گروه مدعی شد در حمله مذکور ۱۰۰ تن کشته شدند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد ۱۱ تن در دوما در نتیجه استنشاق دود برخاسته از سلاح‌های متعارف استفاده شده از سوی نیروهای ارتش سوریه دچار جراحت شدند و ۷۰ تن دچار مشکلات تنفسی شده‌اند.

این نهاد اعلام کرد نمی‌تواند وقوع حمله شیمیایی را تایید کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج