ناو جنگی ترکیه برای برگزاری رزمایش مشترک وارد بندر کراچی شد و مورد استقبال مقامات پاکستانی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، ناوهای جنگی ترکیه برای توسعه مناسبات دفاعی وارد بندر کراچی شد. مقامات نظامی ترکیه بعد از ورود، مورد استقبال همتایان پاکستانی خود قرار گرفتند.

افسران نیروی دریایی ترکیه در آرامگاه محمد علی جناح رهبر پاکستان حضور یافته و با تقدیم حلقه گل در مراسم رسمی ادای احترام کردند.

سخنگوی نیروی دریایی پاکستان اعلام کرد: سفر ناو جنگی ترکیه گامی موثر در راستای گسترش روابط دفاعی دو کشور است.

ترکیه تلاش کرده است تا در کنار نوع نگاه کنونی به رهبری منطقه و حتی جهان اسلام، جدا از نگاه به اشتراکات دینی با پاکستان و فقدان مسئله مورد تنازع بین دو کشور، روابط خود را با پاکستان به عنوان قدرتی هسته ای و مهم در منطقه جنوب آسیا و شبه قاره گسترش دهد.

دو کشور در حوزه همکاری دفاعی و تبادل تجربه و اطلاعات در زمینه تجهیزات نظامی، انجام مانورهای مشترک نظامی و تولیدات دفاعی و ایجاد همکاری نظامی طولانی مدت، افزایش همکاری نظامی و مبارزه با تروریسم تلاش هایی را انجام داده و اخیرا نیز در حوزه همکاری در تولید و انتقال فناوری محصولات دفاعی بر اساس نیازهای دو کشور، پروژه ارتقاء جنگنده های اف-16 پاکستان توسط صنایع هوایی ترکیه، تولید تجهیزات دفاعی و احتمال تولید مشترک بالگردهای جنگی و.. گام هایی را برداشته اند.

در کنار این امر، باید به صادرات دفاعی و نظامی ترکیه به پاکستان هم توجه کرد.

چندی پیش یک افسر بلند پایه ارتش ترکیه گفت: پاکستان از این کشور بالگردهای جنگی T-129 خریداری می کند.

قبل از این ترکیه برای تولید زیردریایی آگوستا 90 با پاکستان به توافق رسیده است و در حال حاضر آنکارا به دنبال خرید هواپیماهای مشاق از این کشور می‌باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج