یکی از رهبران جنبش مردمی انصارالله اعلام کرد، این جنبش به بمباران تاسیسات حیاتی عربستان از جمله شرکت نفتی «آرامکو» ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، محمد علی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلاب جنبش انصارالله تهدید کرد، هدف‌گیری تاسیسات حیاتی عربستان و در راس آن شرکت آرامکو ادامه دارد.

وی درخصوص اتهام علیه ایران در زمینه قاچاق سلاح برای انصارالله گفت: ما موشک‌های خود که ساخت کره و روسیه هستند را توسعه می‌دهیم و می‌سازیم و آنها ساخت ایران نیستند.

الحوثی افزود: برای ما اهمیتی ندارد که متجاوزان باور کنند به مرحله توسعه صنایع موشکی رسیده‌ایم یا نه، آنچه حائز اهمیت است بازداشتن هرگونه تجاوز است.

حمله موشکی یمن به عربستان

از سوی دیگر ترکی المالکی، سخنگوی رسمی ائتلاف عربی به رهبری عربستان روز جمعه گفت، انصارالله تاکنون 104 موشک بالستیک به عربستان شلیک کرده و به همین دلیل این کشور یکی از کشورهایی است که بیشتر با این موشک‌ها مورد تجاوز قرار گرفته است.

ائتلاف عربی از سال 2015 نیروهای دولت مستعفی یمن را برای مقابله با نیروهای مسلح انصارالله با هدف پایان دادن به کنترل آنها بر برخی از استان‌ها از جمله صنعا حمایت می‌کند که از 21 دسامبر 2014 این استان را تحت کنترل خود درآورده‌اند.

بنا بر گزارش سازمان ملل، جنگ در فقیرترین کشور عربی منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی و آواره شدن سه میلیون تن دیگر شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج