سایت خبری میدل ایست آی فاش کرد که ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی هر ماه دو هزار برابر از حقوق سالانه رئیس جمهور آمریکا حقوق دریافت می کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت خبری میدل ایست آی فاش کرد که دریافتی ماهانه ملک سلمان پادشاه عربستان دو هزار برابر حقوق سالانه رئیس جمهور آمریکا است و در مقایسه با ترزا می، نخست وزیر انگلیس این اختلاف بسیار بیشتر می‌شود.

دریافتی ماهانه ملک سلمان

دریافتی ماهانه ملک سلمان 800 میلیون دلار است

دیوید هرست، نویسنده مشهور انگلیسی در مقاله‌ای به ولخرجی‌ها در عربستان پرداخت و نوشت، یک منبع نزدیک به دفتر پادشاهی عربستان به من اطلاع داد، دریافتی‌های پادشاه از خزانه اکنون به حدود سه میلیارد ریال عربستان می‌رسد و این معادل ۸۰۰ میلیون دلار در ماه است، کسی تصور نکند که این عدد اشتباه تایپی است، نه این عدد درست است، هشتصد میلیون دلار در ماه!

هرست با مقایسه دریافتی‌های پادشاه عربستان با حقوق نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهور آمریکا نوشت، نخست وزیر انگلیس سالانه مبلغی حدود ۱۵۰ هزار و ۴۰۲ پوند دریافت می‌کند، این مبلغ شامل ارزش آپارتمانی که او در دفتر ریاست جمهوری در داونینگ استریت ساکن است و دیگر اماکن اقامت رسمی‌اش نمی‌شود و رئیس جمهور آمریکا سالانه ۴۰۰ هزار دلار دریافت می‌کند اما پادشاه عربستان برای خودش پرداختی ماهانه‌ای معادل دو هزار برابر دریافتی یک سال کامل ترامپ را تایید و پرداخت می‌کند.

این اطلاعات در حالی منتشر شده که عربستان عملیات گسترده امنیتی را برای مبارزه با فساد آغاز کرده و تعداد زیادی از شاهزادگان، مسئولان، صاحبان شرکت‌ها، ثروتمندان و تجار عربستانی را شامل شده  و اموال برخی از آنها مصادره شده‌اند.

همزمان محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان نیز با وجود اعتراض‌های گسترده علیه عملیات نظامی این کشور علیه یمن و نقض حقوق بشر در عربستان، به انگلیس سفر کرده است.

این سفر بن سلمان اعتراض احزاب اپوزیسیون انگلیس را در پی داشته و جرمی کوربین، رهبر حزب کارگران در این کشور لندن را به دست داشتن در جنایات جنگی که در یمن رخ می‌دهند، متهم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج