علی‌رغم خوشبینی‌های بسیار نسبت به بهبود کنونی در روابط دو کره، مون جائه‌این تاکید کرد که هنوز اقدامات بسیاری باید انجام شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آنادولو، مون جائه‌ این رئیس جمهور کره جنوبی در جریان یک سخنرانی در سئول از نقش آمریکا در کمک کردن به ایجاد جو توافق اخیر بین دو کره قدردانی کرد. علی‌رغم خوشبینی‌های بسیار نسبت به بهبود کنونی در روابط دو کره، مون جائه‌این تاکید کرد که هنوز اقدامات بسیاری باید انجام شود.

نمایندگان ویژه سئول که به این توافق دست یافته‌اند، امروز کره جنوبی را به مقصد آمریکا ترک کردند تا نتایج سفر خود به پیونگ یانگ را با مقامات واشنگتن نیز به اشتراک بگذارند.

ما یک مانع را برطرف کردیم

وی گفت: ما یک مانع را برطرف کردیم در حالی که تا رسیدن به یک صلح پایدار و خلع تسلیحات اتمی شبه جزیره کره دست یابیم، موانع بسیار دیگری وجود دارند که باید رفع شوند.

مون جائه این ضمن تاکید بر اینکه واشنگتن و سئول همکاری بسیار نزدیکی با یکدیگر داشته و خواهند داشت نگرانی‌ها نسبت به اینکه پیونگ یانگ مانعی بین آمریکا و کره جنوبی به وجود آورد را رد کرد.

کره شمالی بارها توسعه تسلیحات اتمی‌اش را با حضور آمریکا در منطقه از جمله حضور ۳۰ هزار تن از پرسنل نظامی این کشور در کره جنوبی توجیه کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج