وزیر خارجه پاکستان در اظهاراتی بر بی اعتمادی کشورش نسبت به آمریکا سخن گفت و همچنین بر بهبود روابط با افغانستان تاکید کرد

به گزارش خبرگزاری موج، «خواجه محمد آصف» وزیر امور خارجه پاکستان در اظهاراتی بیان کرد که سیاست دولت پاکستان نسبت به افغانستان در گذشته اشتباه بوده است و اکنون خواهان روابط خوب با افغانستان هستیم.

سخنرانی وزیر امور خارجه پاکستان در مورد افغانستان

وی افزود: اگر پاکستان در جنگ افغانستان با آمریکا همکاری نمی‌کرد شکست واشنگتن قطعی بود اما در حال حاضر اسلام‌آباد خواهان بهبود روابط با کابل است.

آصف تأکید کرد: پاکستان یک کشور استراتژیک در منطقه است به همین دلیل آمریکا هنوز هم از این کشور برای تأمین اهداف خود بهره می‌برد.

همچنان نسبت به آمریکا بی اعتماد هستیم

وزیر امور خارجه پاکستان تأکید کرد: بی‌اعتمادی نسبت به آمریکا ادامه دارد اما خواهان رابطه با این کشور بر پایه احترام متقابل و برابری هستیم.

به گزارش داون، وی افزود: پاکستان درگذشته اشتباهاتی مرتکب شد و تاوان سنگین تصمیمات اشتباه خود را پرداخت کرد اما در آینده با توجه به منافع ملی تصمیم‌گیری می‌کنیم و تحت هیچ شرایطی در این زمینه معامله نخواهیم کرد.

خواجه محمد آصف اظهار داشت: به علت اجرای سیاست خارجی مؤثر روابط پاکستان با روسیه در حال گسترش است که این روند را مثبت ارزیابی می‌کنم.

وی افزود: پاکستان برای مبارزه با تروریسم فداکاری زیادی انجام داده است و تا حد زیادی تروریست‌ها را در کشورمان ریشه‌کن کرده‌ایم.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که اشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان در نشست صلح کابل گفت: با فراموش کردن گذشته به دنبال مذاکره با پاکستان و آغاز دور جدید گفت‌وگوهای سیاسی با این کشور هستیم.

پاکستان چیزی جز دروغ و فریب کاری تحویل آمریکا نداده است

بالا گرفتن تنش بین پاکستان و آمریکا در مدت اخیر در حالی است که دونالد ترامپ در نخستین پیام توئیتری خود در سال 2018 میلادی از قطع کمک‌های واشنگتن به اسلام‌آباد خبر داد و اعلام کرد که واشنگتن در اقدامی احمقانه در طی 15 سال گذشته 33 میلیارد دلار به این کشور کمک کرده است که این روند ادامه نخواهد یافت.

وی ادامه داد: پاکستان جز دروغ و فریب‌کاری چیزی تحویل آمریکا نداده و رهبران این کشور ما را احمق فرض کرده‌اند.

همکاری با پاکستان اولویت سیاست خارجی مسکو است

نشست تلاش برای «راه‌های گسترش روابط روسیه و پاکستان» برگزار و دو کشور در زمینه‌های مختلف به توافق رسیدند.

در این نشست که در اسلام‌آباد برگزار شد «سرگی رایباکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه به نمایندگی از این کشور و «تسنیم اسلم» نماینده ویژه پاکستان در امور اقتصادی شرکت کردند.

چندی پیش «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با همتای پاکستانی خود گفته بود همکاری دفاعی با اسلام‌آباد و پشتیبانی از این کشور برای مبارزه با تروریسم اولویت سیاست خارجی مسکو است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج