به گفته یک منبع در دولت لبنان نخست وزیر این کشور امروز (چهارشنبه) برای اولین بار پس از استعفایش در ریاض عازم عربستان شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، امروز صبح چهارشنبه سعد حریری بار دیگر لبنان را به مقصد عربستان ترک کرد.

یک منبع در دولت لبنان اعلام کرد: سعد حریری، نخست وزیر این کشور پس از بحران چهار ماه پیش در ریاض و ماجرای استعفایش در این شهر و سپس بازگشت به بیروت و لغو استعفا، امروز (چهارشنبه) بنا به دعوت‌نامه‌ای که از سوی ریاض دریافت کرده بیروت را به مقصد عربستان ترک کرد.

این منبع اشاره‌ای به جزئیات بیشتر این سفر نکرد.

منبعی دیگر نزدیک به حریری گفت: وی در این سفر با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

خبر سفر امروز حریری به عربستان در حالی منتشر شد که وی روز دوشنبه از سوی نزار العلولا، مشاور دفتر پادشاهی عربستان رسما برای سفر به این کشور دعوت شد.

حریری

حریری  قول داد در اسرع وقت سفری به عربستان داشته باشد

حریری در پاسخ به دعوت این مسؤول عربستانی قول داد در اسرع وقت سفری به عربستان داشته باشد.

العلولا روز دوشنبه به همراه هیئتی از عربستان به بیروت آمده بود.

برخی روزنامه‌های داخلی لبنان سفر این هیئت عربستانی به بیروت را تلاشی در راستای بهبود روابط دو کشور دانستند به ویژه اینکه حدود سه ماه دیگر انتخابات پارلمانی در لبنان برگزار می‌شود که ریاض یکی از طرف‌های بانفوذ در آن است.

از زمان ماجرای استعفای حریری در ریاض نفوذ عربستان بر این کشور به شدت کاسته شده و کارشناسان سیاسی از وجود تنشی در روابط میان حریری و مسؤولان ریاض سخن می‌گویند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج