مسئولان آمریکایی اعلام کردند که دولت واشنگتن اعمال تحریم‌های تازه‌ای علیه روسیه به دلیل مداخله در انتخابات را بررسی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، سه مقام ارشد آمریکایی، روز گذشته به خبرنگاران اعلام کردند که دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور در حال بررسی اعمال تحریم‌های تازه علیه روسیه به دلیل دخالت در انتخابات آمریکا است.

این مقام‌های آمریکایی، که در خصوص وضع تحریم‌ها فعالیت می‌کنند، جزییات بیشتری در خصوص زمان تصمیم دولت یا نوع این تحریم‌ها ارائه نکرده‌اند، ولی می‌گویند که روند اعمال این تحریم‌ها به دلایل قانونی با آرامی در جریان است.

کنگره آمریکا

پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2016 تکمیل شد، ولی در ژانویه 2017 بود که نهادهای اطلاعاتی آمریکا ارزیابی‌هایی را منتشر کردند که رسماً مسکو را در این مورد متهم می‌کرد.

از سوی دیگر، یک مقام اروپایی اعلام کرده است سفرای اتحادیه اروپا با تمدید مجازات‌های اقتصادی اعمال شده علیه 188 شخصیت حقیقی و حقوقی روسیه به مدت 6 ماه دیگر موافقت کرده‌اند.

آمریکا همچنین در کنار اتحادیه اروپا از سال 2014 مجموعه تحریم‌هایی علیه روسیه به دلیل نقش داشتن این کشور در بحران اوکراین و ملحق کردن شبه‌جزیره کریمه به خاک خود، اعمال کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج