دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی تلویزیونی اظهار داشت: ما انتخاب می‌کنیم چه کسی نماینده و صدای شما و صدای ما در پارلمان باشد. همه چیز حول اشخاص می‌چرخد نه شهرک‌ها و شهرها.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت شبکه المنار، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی تلویزیونی اظهار داشت: ما انتخاب می‌کنیم چه کسی نماینده و صدای شما و صدای ما در پارلمان باشد. همه چیز حول اشخاص می‌چرخد نه شهرک‌ها و شهرها. ما تصمیم گرفتیم در مرحله آینده اعضای حزب را در تصدی پست‌های وزارتی و نمایندگی پارلمان از هم جدا کنیم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: به شکل عمیق ایده استفاده و کمک گرفتن از برخی نمایندگان سابق را برای نامزدی در انتخابات پیش رو بررسی کردیم چراکه از نظر ما آنها دارای شایستگی کافی هستند اما به منظور دادن فرصت به کادرهای جدید و نیز به این دلیل که نمایندگان سابق مسؤولیت‌هایی در پست‌های اصلی تشکیلاتی دارند، چهره‌های جدید و راهکارهای جدید را ترجیح دادیم.

سید حسن نصرالله

وی خاطرنشان کرد: یکی از وزیران ما در دولت آینده برادر محمد فنیش خواهد بود اما او دیگر نامزد انتخابات پارلمانی نخواهد بود و من از تلاش‌هایی که در پست نمایندگی داشت، تشکر می‌کنم. اعلام می‌کنم برخی برادران ما نخواستند در دوره جدید نامزد شوند و ترجیح دادند به کادر رهبری حزب بازگردند، مانند سید حسین موسوی. من از تلاش‌های او نیز تشکر می‌کنم. براساس توافقی که بین حزب الله و جنبش امل (وابسته به نبیه بری،‌ رئیس پارلمان لبنان) به وجود آمد ما قبلا دو نماینده در حوزه بعبدا داشتیم اما امروز یک نماینده از حزب‌الله خواهیم داشت و از بلال فرحات، نماینده جنبش امل به خاصر تلاش‌هایش در دوره قبل تشکر می‌کنیم. 

سید حسن نصرالله تاکید کرد: از سال‌ها پیش صدها میلیون دلار برای خدشه وارد کردن به چهره حزب‌الله، رهبران و مقامات و کادرهای آن با هدف تبلیغ و شایعه‌پراکنی درباره اعضای کادر حزب‌الله خرج شده و حتی ارتش‌های سایبری اسرائیلی و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس بیکار ننشسته‌اند و این طبیعی است که انتظار حمله سایبری مشخص علیه این اسامی وجود داشته باشد. مردم باید آگاه باشند این نامزدها مورد اعتماد ما هستند اما ما به شما افراد معصوم را معرفی نکرده‌ایم. مقابل حمله احتمالی دشمن نیز مردم نباید به دلیل نامزدهای ما و نامزدهای دیگران مواخذه شوند. نامزدهای ما در انتخابات آینده به این ترتیب هستند:

حوزه بعلبک - الهرمل: حسین الحاج حسن، علی المقداد، إبراهیم علی الموسوی، إیهاب حماده

حوزه زحلة: أنور حسین جمعه

حوزه بعبدا: علی عمار

حوزه جبیل کسروان: حسین محمد زعیتر

حوزه دوم بیروت: أمین شرّی

حوزه دوم جنوب: نواف الموسوی و حسن سعید جشّی

حوزه سوم جنوب: محمد رعد، حسن فضل الله و علی فیاض.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج