نیروهای تازه نفس ارتش ترکیه از گذرگاه 'کفرلوسین' در استان ادلب وارد خاک سوریه شدند.

به گزارش خبرگزاری موج،  نیروهای جدید ارتش ترکیه وارد خاک سوریه شدند.

رسانه های نزدیک به تروریست ها پنجشنبه شب اعلام کردند که این نیروها شامل ده ها تجهیزات نظامی و کامیون های حمل سرباز رژیم اشغالگر ترکیه است که از شمال استان ادلب وارد خاک سوریه شده است.
این نظامیان پس از عبور از مناطق تحت تسلط گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) به سوی سیلوهای الصرمان در اطراف شهر معره النعمان در جنوب استان ادلب حرکت کرده است.
همچنین یک کاروان نظامی ارتش ترکیه 11 روز قبل نیز از همین معبر 'کفرلوسین' وارد استان ادلب سوریه شده بود.
نظامیان رژیم اشغالگر ترکیه پس از عبور از مناطق تحت کنترل گروه تروریستی تحریر الشام به شهرک العیس در جنوب سوریه مستقر شده است.

نیروهای جدید ارتش ترکیه
این کاروان شامل 20 تانک، 30 نفربر زرهی و 70 خودروی حمل توپ های خودکششی، آمبولانس، سوخت، مهمات و سایر ملزومات بود که پس از عبور از مناطق تحت تسلط گروه تروریستی تحریر الشام به سوی استان حلب حرکت کرد.
ارتش ترکیه 26 روز پیش (30 دی ماه)، عملیات غیر قانونی موسوم به 'شاخه زیتون' را در عفرین در شمال سوریه آغاز کرد.
بر اساس اعلام رسانه های ترکیه در جریان این عملیات بیش از 6 هزار نیروی نظامی ترکیه مشارکت دارند.

هدف عملیات ترکیه در عفرین

دولت ترکیه هدف از این عملیات اشغالگرانه را نابودی عناصر 'حزب کارگران کردستان ترکیه' (پ.ک.ک)، 'حزب اتحاد دمکراتیک سوریه' (پ.ی.د) و 'یگان‌های مدافع خلق سوریه' (ی.پ.گ) در عفرین عنوان کرده است.
مقام های آنکارا، شاخه نظامی حزب اتحاد دمکراتیک سوریه (ی.پ.گ) را متهم می کنند که با حزب کارگران کردستان ترکیه همکاری دارد و آن را شاخه سوری این گروه می نامند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج