خواهر کیم جونگ اون نیز قرار است همراه با هیات اعزامی به کره جنوبی برای بازی های المپیک زمستانی راهی سئول شود.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت اتحاد کره جنوبی اعلام کرد، کره شمالی به آنها اطلاه داده است که «کیم یو جونگ»، خواهر رهبر کره و معاون اول مدیر کمیته مرکزی حزب حاکم کارگران کره شمالی، در جمع هیئت اعزامی این کشور به رهبری «کیم یونگ نام»، رییس تشریفاتی دولت کره شمالی حضور خواهد داشت.

کره شمالی همچنین اعلام کرد، این هیئت شامل «چوئه هوی»، رییس کمیته رهبری ورزش ملی کشور و «ری سون گون»، رییس آژانس امور دو کره نیز می‌شود.

سئول پیش از این گفته بود که این هیئت در روز جمعه وارد کره جنوبی خواهد شد اما بیانیه امروز، نخستین تاییدیه بر حضور عضوی از خانواده رهبری کره شمالی در جمع این هیئت است.

کیم یو جونگ که به نظر می‌رسد در اواخر دهه سوم یا اوایل دهه چهارم زندگی‌اش باشد، سال گذشته از جانب برادرش، کیم جونگ اون به مقام عضو جانشین اداره سیاسی تصمیم‌گیری کمیته مرکزی حزب حاکم منصوب شد که این نشانگر آن است که فعالیت‌های او از چیزی که پیش از این تصور می‌شد، مهم‌تر هستند. این باور وجود دارد که او یکی از نزدیک‌ترین محرم اسرارهای کیم جونگ اون است.

پس از تنش‌ها میان کره شمالی و جنوبی بر سر برنامه تسلیحات هسته‌ای و موشکی پیونگ‌یانگ، بازی‌های المپیک زمستانی زمینه نزدیکی روابط این دو کشور را فراهم کرده است و کیم جونگ اون نیز در سخنرانی خود به مناسبت سال نو، در خصوص شرکت در این بازی‌ها ابراز تمایل کرد.

گروهی بر این باورند که کره شمالی از مساله بازی‌های المپیک برای تضعیف تحریم‌ها به رهبری آمریکا و اعمال فشار بر این کشور و نیز وقت خریدن برای پیشبرد برنامه موشکی و تسلیحات هسته‌ای خود استفاده می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج