فرماندهی عملیات استان «الانبار» گفت: عملیات با هدف تخریب کلیه پناهگاه‌های داعش و مواضع آنها در صحرای غربی الانبار تا مرزهای مشترک عراق و عربستان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج، عملیات استان الانبار با هدف تخریب پناهگاه های داعش امروز آغاز شد.

فرماندهی عملیات استان «الانبار» عراق، شنبه (امروز) از آغاز عملیات گسترده برای پاکسازی صحرای این استان تا مرزهای عربستان سعودی از تروریست‌های داعش خبر داد.

سرتیپ «محمود الفلاحی» فرماندهی عملیات الانبار اعلام کرد که یگان‌های پلیس، ارتش و الحشد العشائری و نیروهای مرزی با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش و ائتلاف بین‌المللی در این عملیات که از صبح امروز آغاز شده، شرکت دارند.

به نوشته پایگاه خبری شبکه تلویزیونی «رووداو»، این عملیات با هدف تخریب کلیه پناهگاه‌های داعش و مواضع آنها در صحرای غربی الانبار تا مرزهای مشترک عراق و عربستان آغاز شد.

پیروزی نهایی علیه داعش پس از تکمیل عملیات پاکسازی در صحرای غربی الانبار اعلام خواهد شد

30 آبان گذشته، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق پایان نبرد نظامی با داعش در عراق و پیروزی کامل بر تروریست‌ها را اعلام کرد و در عین حال افزود: پیروزی نهایی علیه داعش پس از تکمیل عملیات پاکسازی در صحرای غربی الانبار اعلام خواهد شد.

تخریب پناهگاه‌های داعش

در پی آزادسازی شهرهای مختلف عراقی طی نبردهای سال گذشته نیروهای مشترک عراق، بقایای تروریست‌های داعش به مناطق صحرایی در الانبار گریختند و در این مناطق، برای خود پایگاه و پناهگاه ایجاد کردند. نیروهای عراقی نیز تاکنون در چندین عملیات، مناطقی از این صحرا را پاکسازی کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج