در حالی که اخیراً در روابط دو کره بهبود نسبی حاصل شده است، وزیر دفاع کره جنوبی گفت: استفاده کره شمالی از تسلیحات هسته ای برابر با حذف نام این کشور از روی نقشه جهان است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، خبرگزاری یونهاپ به نقل از سونگ یونگ مو وزیر دفاع کره جنوبی اعلام کرد: بر خلاف بهبود نسبی اوضاع در شبه جزیره کره، کره شمالی هنوز دست از طرح و برنامه های خود برای داشتن قدرت بازدارندگی هسته ای برنداشته است.

وی در ادامه تاکید کرد: استفاده از سلاح هسته ای توسط پیونگ یانگ علیه کره جنوبی یا آمریکا، خودکشی برای کره شمالی خواهد بود.

وزیر دفاع کره جنوبی گفت: نظام کره شمالی از نقشه جغرافیایی محو خواهد شد اگر از تسلیحات هسته ای علیه کره جنوبی یا آمریکا استفاده کند.

وی اظهار داشت: این ایده درست و بجایی نیست که کره شمالی از تسلیحات هسته ای بخواهد برای اتحاد دو کره استفاده کند. تهدیدات کیم جونگ اون رهبر کره شمالی برای حمله هسته ای چیزی جز تبلیغات نیست و رهبر کره شمالی هیچ گاه اقدام به چنین کاری نخواهد کرد.

وزیر دفاع کره جنوبی در ادامه از موضع فعلی سئول برای بهبود روابط با کره شمالی از طریق گفتگو حمایت کرد و گفت: این شاید مسیر سختی باشد که نیاز به زمان طولانی داشته باشد. ولی من تصور می کنم که باید با صبر و تحمل در این مسیر پیش برویم.

اظهارات وزیر دفاع کره جنوبی چند روز پس از دیدار وی با «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا در هاوایی است که دو طرف در این دیدار بر لزوم همکاری برای خلع سلاح شبه جزیره کره تاکید کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج